Ako zabrániť zlému dychu? Skúsený zubár prezradil pár skvelých tipov

Halitóza, alebo zlý dych, je stav, ktorý postihuje 25 percent ľudí na celom svete. Aj keď je to bežné, zlý dych môže byť pre ľudí trápne. Tu je päť tipov od skúseného zubára, Dr. Maria Luong, aby sa vaše ústa sviežo voňajúce a zdravé po celý deň.

Umývajte vaše zuby dvakrát denne

Kartáčujte si zuby dvakrát denne po dobu dvoch až troch minút. Tým sa odstránia plak a jedlo na zuboch. Nafukovanie medzi zubami zachytáva všetky potraviny, ktoré zubná kefka nemôže dosiahnuť. Baktérie, ktoré spôsobujú zlý dych, sa živia zvyškami jedla a kyselinou, ktorá ostáva pozadu.

Zostaňte hydratovaní a skúste zdravé občerstvenie

Kartáčujte si zuby dvakrát denne po dobu dvoch až troch minút. Tým sa odstránia plak a jedlo na zuboch. Nafukovanie medzi zubami zachytáva všetky potraviny, ktoré zubná kefka nemôže dosiahnuť. Baktérie, ktoré spôsobujú zlý dych, sa živia zvyškami jedla a kyselinou, ktorá ostáva pozadu.

Keď pijete vodu, zmyje z úst baktérie a jedlo. Pite vodu po celý deň na osvieženie úst. Cítite hlad po rýchle občerstvenie? Jedzte chrumkavé ovocie a zeleninu, ako je mrkva a jablká na podporu slín v ústach. Sliny tiež pomáhajú odplaviť páchnuce baktérie. Žuvanie cukríkov bez cukru a žuvačky tiež podporuje produkciu slín v ústach.

Vyhnite sa tabakových výrobkov

Použitie tabakových výrobkov tiež spôsobuje zlý dych. Tabak znižuje produkciu slín, ktorá vysušuje ústa a zanecháva vôňu, ktorá pretrváva dlhú dobu, dokonca aj po čistení zubov. Spolu so zlým dychom, tabakové výrobky spôsobujú ochorenie ďasien, morené ústa a rakovinu ústnej dutiny.

Škrabte jazyk

Baktérie môžu tiež rásť v záhyboch jazyka, čo prispieva k zlému dychu. Škrabky na jazyk, ktoré sa nachádzajú v drogérii, pomáhajú udržiavať váš jazyk čistý. Môžete tiež použiť zubnú kefku na drhnutie jazyka. Aby ste si čistili jazyk, namočte si kefku na zuby a vystrčte jazyk von až na doraz. Štetiny zubnej kefky opatrne umiestnite na prednú časť jazyka a jemne kefujte, pomaly sa pohybujte smerom k zadnej časti úst.

Porozprávajte sa so svojím zubárom

„Ak sa budete držať ústa čistou a stále trpí zápach z úst, aby si schôdzku so svojím zubným lekárom, aby mohli skontrolovať, či existujú nejaké problémy s vašou ústnej hygieny,“ odporúča Dr. Maria Luongo. Váš zubný lekár vám môže poskytnúť konkrétne odporúčania na udržanie zdravých zubov a úst. Môžu vás tiež odkázať na svojho všeobecného lekára, ak sa zdá, že zlý dych pochádza z iného ako orálneho zdroja, ako je napríklad infekcia.

Sledujte, čo jete

Existujú rôzne potraviny, ako je cesnak, cibuľa a dokonca aj niektoré korenia, ktoré sú zvyčajne spojené s zlým dychom, alebo zápach z úst. Vyhnutie sa kyslým a sladkým jedlám tiež pomáha predchádzať baktériám, ktoré môžu byť príčinou zlého dychu. Lekári odporúčajú zvoliť diétu, ktorá pomáha zvýšiť tok slín ako bielkoviny, ako sú fazuľa, semená, orechy alebo ryby, zelená zelenina, celozrnné potraviny a čerstvé ovocie.

Na záver

Zlý dych je bežný, ale trápny stav. To môže spôsobiť úzkosť pre tých, ktorí zažívajú to, dúfať, že ostatní nemôžu cítiť zápach. Našťastie existujú spôsoby, ako udržať ústa zdravé a voňajúce čerstvé.

ZDROJ:thefrisky.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>