Ako vyvolať menštruáciu: Kedy stačia babské rady a kedy treba zájsť k doktorovi

Plánujete cestovať a v tom zistíte, že majú sa dostaviť vaše dni? To trápi viacero žien, tak poďme menštruáciu skúsiť urýchliť? Alebo sa vaše dni skrátka len nedostavili a vy ste z toho nervózny? Existuje mnoho babských rád, ktoré vám pri vyvolávaní menštruácie pomôžu, a vy tak nemusíte hneď k lekárovi pre vyvolávaciu injekciu.

Tu sú možnosti ako vyvolať menštruáciu

Skôr, než začnete menštruáciu vyvolávať, by ste si mali vopred uvedomiť, prečo sa vaše dni nedostavili. Mohlo by totiž vyjsť najavo, že ste tehotná. V prvom prípade teda vyrazte do lekárne a kúpte si tehotenský test.

Ak sa tehotenstvo nepotvrdí, ďalším dôvodom oneskorené menštruácie môže byť choroba alebo prechodené choroby. Telo býva zoslabnuté a zaťažované lieky, a tak sa môže stať, že sa menzes oneskorí, alebo dokonca vynechá. Ďalším faktorom môže byť vysadení antikoncepcie , stres alebo úbytok váhy. 

Spravte si horúci kúpeľ

Napustite si poriadne horúcu vaňu. Potom už sa do nej len ponorte, pridajte vonný olejček alebo penu do kúpeľa, zavrite oči a relaxujte . Teplá vodu uvoľňuje organizmus, napätie a rozťahuje cievy. Pre väčší účinok si premasírujte spodnú časť brucha. Tento postup je vhodné opakovať niekoľko dní po sebe. Ak doma nemáte vaňu, ale iba sprchovací kút, nezúfajte! Nastavte si tú najteplejšie vodu, akú znesiete, a nechajte prúd vody tiecť na spodnú časť brucha. 

Dajte si pohár vína 

Áno, čítate správne. Červené víno v kombinácii s horúcim kúpeľom dokáže zázraky. Víno nám, rovnako ako teplá voda, pomáha rozšíriť cievy, uvoľňuje napätie a dodáva potrebné antioxidanty.

Červené víno je vhodnejšie ako to biele. Uvoľňuje stresové napätie a funguje proti zápalom močových ciest. Majte však na pamäti, že sa bavíme o primeranej dávke, teda dvoch decích maximálne. 

Cvičte

Možno sa vám to nebude zdať, ale fyzická námaha naozaj môže menštruáciu vyvolať. Nechceme po vás, aby ste ubehli maratón alebo strávili dve hodiny intenzívnym cvičením. Mala by postačiť zhruba polhodina nejakého ľahšieho cvičenia. Skúste teda jazdu na bicykli, ľahší beh alebo cviky, ktoré formujú predovšetkým brucho. 

Skúste bylinky 

Príroda je mocná čarodejka a poklady, ktoré ponúka, môžu pomôcť viac ako farmaceutické výrobky. Mali by ste sa ale najprv uistiť, či sú pre vás konkrétne bylinky vhodné. Pre vyvolanie menštruácie sa odporúča piť čaju z ľubovníka. Dospievajúce dievčatá pijú tento čaj pre správny vývoj pohlavných orgánov a zjednotenie menštruácie. Skúsiť môžete tiež čaj z nechtíka alebo šalvie. Tá tiež pomáha pri nadmernom potení a je skvelá ako kloktadlo. Má však silné liečivé účinky, tak je potrebné ju piť s mierou. Ďalej sa odporúča odvar zo zázvoru, petržlenu alebo rebríčka. 

Ak však ani jedna zo spomínaných rád nezaberá, mali by ste navštíviť svojho gynekológa, ktorý vám pichne vyvolávaciu injekciu. 

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>