Ako uniknúť bolestiam chrbta: 7 účinných cvičení, ktoré vždy pomôžu…

Natiahnutie chrbtových svalov je nevyhnutné pre každého. Najmä dnes, keď väčšina z nás vedie sedavý spôsob života. Zadné svaly sú v konštantnom napätí, čo spôsobuje bolesť dolnej časti chrbta.

Naťahovanie chrbta pomôže!

Zlepšuje pružnosť, uvoľňuje svaly, robí ich silnými a silnými, čo v konečnom dôsledku zmierňuje bolesť v bedrovej oblasti. Ponúkame jednoduché cvičenia pre bolesti chrbta.

Kým ľudia sa snažia zmierniť bolesť v bedrovej oblasti s liekmi proti bolesti, je lepšie určiť zdroj vášho nepohodlia. Sú to zvyčajne boľavé svaly alebo nervová svorka. Samozrejme, v tomto prípade pomáha pravidelná masáž, ale na zmiernenie bolesti chrbta možno vykonať aj pomocou strečingových cvičení.

7 cvičení, ktoré vám budú ponúknuté, bude užitočné najmä pre tých, ktorí trávia väčšinu dňa sedením v pevnej polohe. A tiež pre tých, ktorí zažívajú bolesti chrbta, bez ohľadu na úroveň ich fyzickej aktivity.

7 cvičení pre bolesti chrbta v dolnej časti chrbta

1. Natiahnutie chrbta sedí na stoličke

Sadnite si rovno na stabilnú stoličku, s kolenami od seba. Uchopte spodnú časť sedadla stoličky ľavou rukou. Zadná strana ruky smerom k stropu. Otočte doľava. Ramená sú uvoľnené, hlava je mierne naklonená k ľavému ramenu. Ak cítite bolesť, na ľavom stehne si pod ľavú ruku položte malý vankúš. Dýchajte hlboko. Ak chcete dokončiť stretch, zdvihnite pravú ruku nad rameno a hlboko doľava. Túto polohu udržujte pre niekoľko dýchacích pohybov. Po zastavení pocitu napätia sa vráťte do východiskovej pozície pravou rukou na ľavom stehne. Opakujte cvičenie na druhej strane.

2. Natiahnutie šľapky v polohe na bruchu

Začnite toto cvičenie tým, že sedí na koberci s nohami natiahnutými dopredu. Pod nohu položte šnúru alebo elastickú pásku. Ľahnite si na chrbát. Noha prepletená stuhou a podlaha by mala tvoriť pravý uhol. Držte túto pozíciu pre niekoľko dýchacích pohybov (vdychovanie-výdych). Vráťte sa do východiskovej polohy. Zopakujte cvičenie s druhou nohou.

3. Posilnenie hrudnej chrbtice

Štartovacia pozícia, ležiaca na chrbte. Ohnite ľavé koleno. Dajte si ruky okolo holene, vytiahnite si koleno na hruď. Mali by ste cítiť napätie v stehenných svaloch a zadku. Na roztiahnutie chrbta bol hlbší, dotknite sa kolena nosom. Nehýbte ramenami. Držte túto pozíciu 5-30 sekúnd. Opakujte cvičenie 2-3 krát. Urobte to strečing 3 krát denne. Súčasne uvoľňuje svaly a má liečivý účinok na zapálené svaly a nervové zakončenia. To je dobré cvičenie pre bolesti chrbta.

4. Natiahnutie chrbta s otočením

Štartovacia pozícia, ležiaca na chrbte. Potiahnite spodné rameno v pravom uhle k telu. Pretočte jednu nohu cez druhú nohu tak, že horná noha dotýka podlahy. Dajte si hlavu na koberec, položte si ruku na hruď. Inhalujte, ako budete vydýchnuť, otočte trup v opačnom smere. Počas inhalácie sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte takéto otočenie na každej strane 4-5 krát. Na konci sa otočte, aby sa ramená úplne dotýkali podlahy. Držte túto pozíciu. Toto natiahnutie chrbta sa vykonáva na každej strane 30 sekúnd. Varuje a zmierňuje bolesť v bedrovej oblasti.

5. Natiahnutie ramena

Štartovacia pozícia, ležiaca na chrbte. Ohnite obe nohy na kolenách. Umiestnite členok jednej nohy na koleno druhej nohy. Spodnú časť nohy pritiahnite oboma rukami a zdvihnite ju, utiahnite ju rukami smerom k hrudníku, až kým nepocítite napätie v panve. Túto pozíciu držte 5 sekúnd. Pomaly položte spodnú nohu na podlahu. Zmeňte si nohy. Toto cvičenie z bolesti chrbta pôsobí ako natiahnutie chrbta, pumpovanie zadku a svalov zadnej časti stehna.

6. Natiahnutie svalov, ktoré ohnú nohu na bedrovom kĺbe

Spravte široký výpad dopredu pravou nohou. Sadnite si na prednú nohu. Pravé koleno je v súlade s členkom a stehnom. Aby nedošlo k zraneniu, nemalo by ísť nad čiaru pravej nohy. Vaše ľavé koleno je v súlade s vašou bedra a chrbta a vaša ľavá holenná kosť je za vami. Napätie gluteálnych svalov. Utiahnite brušné svaly. Preneste svoju telesnú hmotnosť na pravú prednú nohu. Držte túto pozíciu pre niekoľko dýchacích pohybov. Opakujte to isté s ľavou nohou. Potom znova zmeňte nohu. Opakujte niekoľkokrát.

7. Natiahnutie v polohe na bruchu

Ľahnite si na svoju stranu rukou pod hlavu. Spodnú časť nohy mierne ohnite v kolene. Uterák pokrýva holennú časť hornej časti nohy. Presuňte stehno dozadu. Túto pozíciu držte 30 sekúnd. Opakujte pohyb niekoľkokrát na každej strane.

Cvičte pravidelne pre bolesti chrbta. To určite prinesie pozitívny efekt. Vaša pohoda sa zlepší, vaše svaly sa posilnia, bolesť v bedrovej oblasti zmizne.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>