Ako sa zbaviť migrény bez akejkoľvek medicíny? Skúste tieto metódy, ich účinky nastupujú takmer okamžite

Migrénové bolesti hlavy sú zaradené do najnepriaznivejších zdravotných podmienok na svete. Ide o pulzujúcu bolesť, ktorá sa zvyčajne vyskytuje na jednej strane hlavy. Trvá dlhšie a môže pohybom silnejšie. Každý človek má závažné príznaky spojené s zvracaním, nevoľnosťou, mravčením v rukách a nohách, zvyšuje citlivosť na svetlo a zvuk, záblesky svetla, slepé škvrny, a tak ďalej. Predtým, než pôjdete k lekárovi a zjete lieky, mali by ste vyskúšať niektoré jednoduché domáce metódy.

Ako vyliečiť migrénu bez akéhokoľvek lieku

1. Zázvor

Zázvor je obohatený protizápalovými vlastnosťami. Obmedzuje produkciu prostaglandínov. Prostaglandíny sú druh chemických látok, ktoré produkujú a vedú k tomu, že trpíte kontrakciami svalov. Alternatívne pomáha predchádzať zápalu v krvných cievach v mozgu a ovplyvňuje vaše hormóny.

 Ako používať:
Vezmite čerstvý koreň zázvoru a dôkladne ho očistite. Pravidelne ho žuvajte, až kým nedostanete úľavu. Prípadne môžete do čaju pridať zázvor, čo bude veľmi užitočné.

2. Harmanček

Táto zložka má silné vlastnosti, ktoré účinne pôsobia proti migrénam. Je to silný liek spôsobený protizápalovými a rôznymi utišujúcimi vlastnosťami. Preto zabraňuje príznakom migrény, z ktorých trpíte.

Ako používať:

Vezmite šálku vody a zohrejte ju, až kým sa začne variť. Potom pridajte dve alebo tri polievkové lyžice sušených kvetov harmančeku a varíme 5-10 minút. Preceďte a pravidelne ho pite, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. Môžete pridať malé množstvo medu a citrónovej šťavy.

3. Kajanské korenie

Použitie kajenského korenia je jedným z najefektívnejších, najjednoduchších a najprirodzenejších metód liečby migrény. To vám pomôže zlepšiť krvný obeh a značne prispieva k prekrveniu.

Ako používať:

Vezmite polovicu lyžice korenia a vložte ju do šálky teplej vody. Dobre premiešajte a pite každý deň, aby ste čoskoro dostali zdravé výsledky. Okrem toho môžete zlepšiť chuť pridaním polovice lyžice medu a jednej lyžice citrónovej šťavy a potom piť podľa potreby.

4. Mäta

Má vysoké protizápalové vlastnosti. Takže upokojuje nervy. Okrem toho poskytuje upokojujúci účinok, ako aj antispazmický účinok.

Ako používať:

Vezmite jednu alebo dve polievkové lyžice oleja z mäty piepornej. Ak chcete, môžete pridať trochu levanduľového oleja. Potom použite ako masáže na niekoľko minút, a potom odpočinúť pol hodiny. Vykonajte tento postup denne, aby ste mali pozitívne výsledky.

5. Ľad

Ak hľadáte jednoduchý, ale účinný domáci liek na upokojujúce migrény, v tomto prípade je ideálnym riešením ľadový balík. Potlačuje príznaky chronickej migrény a výrazne znižuje stres.

Ako používať:

Stačí si vziať uterák a niekoľko kociek ľadu. Dajte kocky ľadu do uteráku a položte ho na zadnú časť hlavy, spánky alebo čelo. Nechajte 15-20 minút. Opakujte tento postup znovu a znovu, kým sa nebudete cítiť pokojne.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>