Ako rýchlo a bezpečne vytiahnuť kliešťa. Pamätajte si na túto radu

Správny spôsob, ako vytiahnúť kliešťa odporúčajú lekári! Pamätajte si na túto radu! Hneď to poviem, je to 100% efektívne, testoval som to na sebe a hlavné je, že to bola rada od lekára!

Minulý rok naša dcéra bola uštipnutá kliešťom, neodvážili sme sa ho vytiahnúť, tak sme šli k lekárovi. Lekár vytiahol kliešťa veľmi rýchlo a netrvalo to ani minútu!

Pred mesiacom ma tiež uhryzol kliešť a tiež som ho vytiahol rýchlo. Prvá vec, ktorú doktor povedal, je, že v žiadnom prípade nie je možné vylievať olej na roztoče, ale táto rada je plná internetu. Lekár vysvetlil, že z oleja sa roztoč začína dusiť a v čase zadusenia môže vtlačiť jed do krvi, čo je veľmi nebezpečné, ak kliešť  je infikovaný incestom.

Koniec koncov, úloha ťahať kliešť bez poškodenia tak, aby jed neprenikol do krvi, takže najefektívnejšie je okamžite zabiť kliešťa, ale je to takto:

Na roztoče je potrebné  naliať roztok alkoholu a očistite ho! Je lepšie, ak je to čistý alkohol. Lekár mimochodom strieka dezinfekciu v spreji. Po navlhčení kliešťa okamžite uvidíte, ako bude zdvíhať zadok, teraz vezmite bavlnený tampón a začne sa krútiť okolo kliešťa. Pokúste sa otočiť tak, aby sa roztoč začal otáčať, to znamená, že ho vytiahnete z kože. Musí sa to robiť veľmi starostlivo, nevytvárajte tlak na roztoča, musí byť vytiahnutý celý a nepoškodený! Keď som začal krútiť ani minúta neprešla a kliešť vyskočil z kože, ako zátka z fľaše!

Ak sa roztoč vyberie a koža bude páliť, odporúča sa sledovať tento stav, vyhľadajte lekársku pomoc.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>