Ako odstrániť obličkové kamene za 10 dní bez toho, aby ste sa vyhli operácie? Vyskúšajte tento trik, zaručene funguje!

Liečiť už vzniknuté obličkové kamene pomocou domácej liečby znie ako sen. No nemusíte len snívať, môže to byť realita! Existuje totiž jedna potravina, ktorá čistí obličky, odstraňuje piesok a drobné kamene z obličiek a močového mechúra!

Ak niekto zažil obličkový záchvat, nemusíme mu pripomínať nepríjemnú prudkú bolesť , ktorá vystreľuje až k trieslam. Bolesť spôsobuje upchatie močovej rúry obličkovými kameňmi. Časté je aj zvracanie či nevoľnosť. Ak by sme vám povedali, že obličkovým kameňom sa môžete vyhnúť obyčajným prosom, uverili by ste?

Recept, ktorý odstraňuje piesok a drobné kamene z obličiek a močového mechúra!

Predchádzať obličkovým kameňom môžeme pomocou jednoduchého receptu z ruskej ľudovej medicíny. Na prípravu nepotrebujeme drahé medikamenty z lekárne. Postačí voda a proso! Výhody tejto obiloviny sú nielen v prevencii proti vytvoreniu kameňov, ale odstraňuje aj z obličiek piesok, menšie kamienky a ženám pomáha pri zápaloch močového mechú

Budeme potrebovať:

200 gramov prosa (čo je približne jedna šálka). Počas dňa oplachujte proso v teplej vode. V noci ho necháme odpočívať. Na druhý deň si pripravíme väčší hrniec (objem aspoň tri litre), vložíme preplachované proso, pridáme do 2/3 hrnca vriacu vodu.  Hrniec už len prikryjeme a necháme do nasledujúceho dňa odležať.

Elixír zdravia

Na ďalší deň máme medicínu pripravenú. Vzniknutá biela priehľadná kvapalina je to, čo môžeme piť v neobmedzenom množstve, kedykoľvek chceme. Liek prelejeme do fliaš, uskladníme a máme ho po ruke.
Pri pravidelnom užívaní by sme počas dvoch týždňov mali spozorovať výsledky.

Proso si pokojne doprajte aj na raňajky. Na jednu šálku prosa potrebujete 3 šálky vody, ktoré spolu stačí povariť približne 15 minút, až do vtedy, kým nevznikne kaša. Ak vám chuť samotného prosa prekáža, vhodné je nakvapkať na vrch citrón či olivový olej alebo med. Touto kombináciou nič nepokazíte, práve naopak. Okrem prechádzaniu tvorby kameňov si čistíte pečeň, napomôžete rozkladu nielen obličkových, ale aj žlčníkových kameňov.

Máme tu pre vás aj iný recept ktorý je naozaj účinný. Tak si ho s nami vyskúšajte:

Potrebujeme:

Na výrobu sirupu pre odplavenie obličkových kameňov budete potrebovať tieto suroviny:

  • 100 ml olivového oleja
  • 100 gramov koreňa petržlenu
  • 100 gramov citrónov
  • 100 gramov medu

Príprava:

1. Dobre očistite citróny a aj s kôrou ich nakrájajte na menšie kúsky. Potom ich vložte do mixéra a na jemno rozmixujte.

2. Očistite koreň petržlenu, nakrájate na kúsky a vložte ho do mixéra k citrónom.

3. Pridajte aj med a olivový olej a znova všetko rozmixujte na homogénnu hmotu.

4. Premiestnite zmes do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a vložte ju do chladničky.

Dávkovanie:

 Každé ráno na prázdny žalúdok užite 1 polievkovú lyžicu tohto sirupu. Počas dňa potom pite dostatok čistej vody a čerstvých ovocných alebo zeleninových džúsov. Užívajte dovtedy, kým sa kamienky nevyplavia a bolesť neustane.

Sirup je vhodný aj ako prevencia tvorby kamienkov a tiež vtedy, keď sú ešte malé a nespôsobujú žiadne zdravotné ťažkosti.

Ako pôsobí tento nápoj

Citrón je základom sirupu, ktorý napomáha rozpúšťaniu kamienkov a zmenšovaniu ich objemu, aby sa ľahšie presúvali cez močové trubice.

Petržlen je výborným diuretikom, ktorý podporuje tvorbu moču.

Olivový olej zasa slúži ako mazadlo, ktoré uľahčí prechod kamienkov trubicami.

Med poskytuje protizápalové účinky a zmierňuje bolesti spôsobené prechodom obličkových kamienkov močovodmi a močovou trubicou.

zdroj: healthyfoodhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>