Ako mať krásny a zdravý úsmev bez zubného kameňa? Pomôžte si lacným a prirodzeným spôsobom

Ak máte problém s zubným kameňom, môžete proti nemu bojovať konzumáciou špecifických potravín. Je to lacná a neinvazívna domáca metóda, ako sa zbaviť zubného kameňa, ktorý kazí náš úsmev. Ak chcete vedieť, ako odstrániť zubný kameň , prečítajte si tento článok až do konca.

Ako odstrániť zubný kameň?

Odstránenie zubného kameňa alebo žltohnedého nájazdu je postup, ktorý možno vykonať u zubného lekára. Ak však nechcete využiť túto možnosť, môžeme sa pokúsiť urobiť to sami doma.

Ako sa tvorí zubný kameň?

Tatar je tvorený soľami a minerálmi, ktoré sa nachádzajú v produktoch, ktoré jeme. Hrubý povrch sa na druhej strane stáva magnetom pre zvyšky potravín a baktérie, ktoré tam rastú. Príliš veľký zubný kameň bude tiež príčinou vzniku zubného kazu, preto stojí za to bojovať.

Čo spôsobuje tvorbu zubného kameňa?

Okrem iného, ​​pitie kávy alebo čaju a alkoholických nápojov. Okrem toho je nedostatočná ústna hygiena. Samozrejme, že aj fajčenie cigariet je príčinou zubného kameňa.

Domáce metódy odstraňovania zubného kameňa

Soda a soľ

Mnoho ľudí používa sódu a soľ na odstránenie vodného kameňa na ich zuboch. Je to jednoduchá prírodná metóda, ktorú urobíte za pár minút. Jednoducho premiešajte lyžičku soli a lyžičku jedlej sódy v pohári vody a vložte do nej zubnú kefku. Potom si vyčistite zuby ako bežnou zubnou pastou.

Citrón

Musíme byť opatrní, kyselina citrónová môže oslabiť, takže túto liečbu nemožno používať častejšie ako raz týždenne. Predhrejte pohár vody a vmiešajte do nej citrónovú šťavu. Potom vypláchnite ústa touto zmesou predtým, ako pôjdete spať a umyte ju bežnou zubnou pastou.

Oxidovaná voda

Odstraňuje kameň a bieli zuby. Je to jednoduchá domáca liečba. Len 1/4 šálky teplej vody a 2 lyžice peroxidu vodíka. Zmiešame ju s vodou a dobre si opláchneme ústa a potom ju opláchneme vodou.

Ovocie

Niektoré druhy ovocia, ako sú jablká, melón alebo jahody, sa dokonale starajú o zdravie ďasien a prispievajú k odstraňovaniu zubného kameňa. Stačí ich vložiť do dennej stravy a nebudete viac bojovať so zubným kameňom.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>