Ako fungujú doplnky kolagénu? Toto o nich hovorí veda

Ako profitovať z doplnkov kolagénu 

Kolagénové doplnky sú čoraz obľúbenejšie pre ich účinky na zdravie kĺbov, kostí a kože.

Čo je kolagén? Prečo ho potrebujete? Ako môžete mať prospech z doplnkov kolagénu? Čítajte ďalej a dozviete sa viac o doplnkoch kolagénu.

Čo je to kolagén?

Kolagén je doslova lepidlo, ktoré drží vaše telo spolu. Vytvára spojivové tkanivo pre väčšinu štruktúr vo vašom tele, od kostí až po kožu.

Kolagénové doplnky sa stávajú čoraz bežnejšími, aby sa do vašej stravy pridalo zvýšenie bielkovín. Môžu udržať vaše kĺby silné, podporovať kosti, hydratovať a vyhladiť pokožku.

Kolagén je dôležitý, o tom niet pochýb.

Vaše telo prirodzene produkuje kolagén, hoci časom a starnutím sa produkcia spomaľuje. Táto zmena je viditeľná cez jemné línie a vrásky na tvári.

Kostný vývar z mäsa je potravina, prirodzene bohatá na kolagén, aby pomohli vášmu telu. Avšak, niektorí ľudia radšej obracajú na doplnky namiesto toho, alebo pri hľadaní mladistvej pleti, rozhodnú sa pridať doplnky spolu s kostným vývarom a mäsom.

S modernou šialenstvo suplementácie, môžete sa čudovať, či kolagén doplnky skutočne fungujú, alebo ak sú len zbytočný trend.

Ako fungujú doplnky kolagénu?

Váš systém je bohatý na rôzne bunky so špecifickými pracovnými miestami, aby vaše telo fungovalo a bolo zdravé. Fibroblast je typ zodpovedný za produkciu kolagénu.

Cieľom doplnkov kolagénu je dodať vašim fibroblastom aminokyseliny, ktoré im pomôžu robiť svoju prácu na najvyššej úrovni.

Hydrolyzovaný kolagén alebo kolagénové peptidy sú najúčinnejším spôsobom dodávania týchto aminokyselín. Proces hydrolýzy rozkladá kolagén na hladký, ľahký prášok, ktorý sa ľahšie vstrebáva a je biologicky dostupnejší.

Kolagén doplnky a trávenie

Jeden problém s doplnkami kolagénu súvisí s žalúdočnými kyselinami. Vaše žalúdočné kyseliny môžu začať rozkladať kolagénové peptidy skôr, ako začnú vykonávať svoju prácu. Kým kolagén je veľká molekula, vzhľadom na spôsob, akým sa kolagén produkuje alebo hydrolyzuje na kolagénové peptidy, naše telá sú schopné ho stráviť. Sú strávené v aminokyselinách a peptidoch vo Vašom čreve. Aby mohli vykonávať svoju prácu, musia byť absorbovaní v tenkom čreve a cirkulovať do krvného obehu.

Výskum ukázal, že pri užívaní hydrolyzovaného kolagénu sa môže zvýšiť v krvi.

Vedecké štúdie dokazujú, že kolagénové doplnky môžu poskytnúť dôležité stavebné kamene pre vaše telo, aby aj po trávení urobili potrebný kolagén.

Prečo užívať doplnky s kolagénom?

Výhody kolagénu zahŕňajú

  • Zdravie kĺbov: znížená bolesť, zvýšená flexibilita, zvýšená sila.
  • Zdravie pokožky: hladšia a hydratovaná pokožka s menším množstvom vrások
  • Zdravie kostí: zvýšená minerálna hustota kostí

Ak máte záujem o niektorý z týchto zdravotných výhod, kolagén doplnky vám môžu pomôcť.

Kolagénové doplnky sú neuveriteľne jednoduché použiť. Môžete ich pridať do polievok, zelených smoothies a pečiva.

Kolagénové doplnky sú účinné a univerzálne a jednoduchý spôsob, ako pomôcť kosti, kĺbom a zdraviu pokožky. Vyskúšajte ich a buďte sami sudcom.

ZDROJ: fitlife.tv
h

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>