Ak zlatá žila narúša váš život: 5 účinných domácich rád na hemoroidy …

Hemoroidy pokazili život viac ako jednej osobe a mnohí sú s touto chorobou oboznámení. Príznaky hemoroidov, ako je bolesť a svrbenie v konečníku, problémy so sedením, si vyžadujú pozornosť pacienta od prvých okamihov ich výskytu.

Neprapadajte panike, ale skôr sa opýtajte skúseného lekára, ako liečiť hemoroidy (vonkajšie hemoroidy alebo vnútorné hemoroidy). Zároveň bude užitočné praktizovať populárne liečenie hemoroidov doma. 

Dubová kôra

Sedací kúpeľ s dubovou kôrou je pri hemoroidoch snáď najvyhľadávanejšie. Je totiž známa svojimi sťahujúcimi účinkami, upokojuje postihnuté miesto a zmierňuje opuch. 

Masti, čapíky, gély

V lekárňach je k dostaniu široká škála produktov s rôznymi účinnými látkami. Prejdite si ich na internete a poraďte sa o vhodnom výbere s lekárnikom. 

Dostatok tekutín a vlákniny

Správny pitný režim a dostatkom tekutín a strava bohatá na vlákninu – to je základ úspechu. Dosiahnete toho, že stolica bude redší a vyprázdňovanie nebude tak bolestivé. Odporúča sa voda a šťavy z čerstvého ovocia. 

Posilňovanie panvového dna

Ochabnuté svalstvo môže mať vplyv na vznik hemoroidov, a preto je dobré ho posilňovať. Môže ísť o výbornú prevenciu proti ich vzniku. 

Studená voda a hygiena

Prísna hygiena je u hemoroidov základom. Odporúča sa umyť konečník po každej stolici, najlepšie osprchovať. Pomáha tiež studená voda, ktorá postihnuté miesta chladí, a pomáha urýchliť ich hojenie. Ak nemáte možnosť sa po toalete dostatočne umyť, používajte vlhčené obrúsky. 

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>