Ak zistíte aké chemikálie sa nachádzajú v cigaretách, okamžite prestane fajčiť

Je bezpečné povedať, že väčšina z nás nemá najmenšiu predstavu o tom, čo je vnútri cigarety.

Vieme, že cigarety sú zlé a vieme, že obsahujú tabak. Niektorí ľudia si myslia, že celý problém je v tabaku, ale vôbec to nie je. V cigaretách bolo zistených približne 4 000 rôznych chemických látok a asi 50 z nich je karcinogén .

Je hlúpe si myslieť, že cigarety kedysi umiestnili lekári ako liek a boli predpísané ako relaxačný prostriedok. Trvalo mnoho rokov a mnoho súdnych procesov, ktoré dokázali poškodenie cigaretami. Od nástupu trhu sa cigarety stali katalyzátorom niekoľkých chorôb a spôsobili milióny úmrtí na celom svete.

Ak nechcete prestať fajčiť, nájdite si čistý tabak, zbavený všetkých chemikálií a cigaretu, aby ste vedeli presne to, čo fajčíte.

Tieto chemikálie sú vnútri cigarety:

Benzén

Toto je známy karcinogén spôsobujúci leukémie. Používa sa tiež ako palivové rozpúšťadlo a je súčasťou gumového lepidla.

Formaldehyd

Formaldehyd sa používa ako balzamovací kvapalina a je známe, že spôsobuje problémy s dýchaním, rakovinu, ochorenie kože a žalúdka a oveľa viac. Táto chemikália sa nachádza v cigaretovom dyme.

Amoniak

Zvyčajne sa používa ako čistiaci prostriedok pre toalety a často sa vyskytuje aj v kvapalinách na čistenie a iných čistiacich prostriedkoch. Amoniak sa pridáva do cigariet, pretože pomáha previesť molekuly nikotínu súvisiacich v tabakovom dyme vo voľnom nikotínu molekuly, výrazne zvyšuje jej dopad na spotrebiteľov.

Acetón

To znamená odstránenie laku. Je mimoriadne horľavý a nachádza sa v cigaretovom dyme.

Tar

Po inhalácii je decht skutočne kondenzovaný v pľúcach a približne 70%. To prispieva k vzniku mnohých pľúcnych ochorení, ako je emfyzém, chronická bronchitída a rakovina pľúc.

Nikotín

Nikotín – jedna z najsilnejších látok, ktoré sú návykové. Je to jed, a to spôsobuje, že je také ťažké prestať fajčiť.

Oxid uhoľnatý

To je to, čo vychádzajú z vášho auta s výfukovými výparmi. Nemôžete to skúsiť a nemôžete to cítiť, ale je to hlavný plyn, ktorý produkuje zapálená cigareta.

Iné látky

Ďalšie chemikálie v cigaretách zahŕňajú: arzén (potkanový jed), kyanovodík , ktorý bol použitý počas druhej svetovej vojny v plynových komorách; DDT – zakázaný insekticíd; bután (ľahšia tekutina); kyselina sírová , ktorá sa používa v automobilových batériách; kadmium ; maltitol (sladidlo, ktoré sa nedá používať v potravinách v USA).

Čo sa stane s vaším telom po poslednej údenej cigarete?

Po 20 minútach, keď ste vyfajčili poslednú cigaretu, začne séria sérií zmien, ktoré pretrvávajú už mnoho rokov.

Po 20 minútach.

Rýchlosť impulzov klesá.

Za 12 hodín.

Úroveň oxidu uhoľnatého v krvi klesá na normálnu úroveň.

Od 2 týždňov do 3 mesiacov po ukončení liečby.

Riziko srdcového infarktu začína klesať. Vaša funkcia pľúc sa začína zlepšovať.

1 až 9 mesiacov po zlyhaní.

Znížený kašeľ a dýchavičnosť.

Po 1 roku od ukončenia liečby.

Riziko koronárnej choroby srdca je polovicu rizika fajčenia.

5 rokov po ukončení fajčenia.

Riziko mŕtvice je znížené na úroveň nefajčiarov.

10 rokov po ukončení práce.

Riziko úmrtia na rakovinu pľúc je o 50% nižšie ako u fajčiarov.

Riziko rakoviny ústnej dutiny, hrdla, pažeráka, močového mechúra, obličiek a pankreasu sa zníži.

15 rokov po ukončení práce.

Riziko vzniku ischemickej choroby je rovnaké ako u nefajčiarov.

Prírodné spôsoby, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť.

Pokiaľ ide o odvykanie od fajčenia, existuje veľa možností. Napríklad štúdia publikovaná v časopise Journal of the Medical Association of Thailand tvrdí, že čerstvé limety uľahčujú proces zastavenia fajčenia.

100 ťažkých fajčiarov dostalo nikotínovú gumu alebo vápnik počas 6 mesiacov. Výsledky ukázali, že neexistuje významný rozdiel v rýchlosti abstinencie (tj rozpadu) medzi skupinami. Zistilo sa, že tí, ktorí jedli vápno, hlásili intenzívnejšie chute než v skupine žuvačiek nikotínu, ale počet zlyhaní sa významne nelíšil.

V dôsledku toho vedci dospeli k záveru, že “ čerstvé limety môžu byť účinne použité ako prostriedok na uľahčenie zastavenia fajčenia .“ Toto je riešenie problému, ktoré možno nájsť v každom supermarkete.

ZDROJ:lifter.com.ua

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>