Ak váš jazyk vyzerá takto, čo najskôr choďte k lekárovi. Môže to znamenať niečo…

Jazyk je jednou z najdôležitejších častí nášho tela. S jeho pomocou hovoríme, ochutnávame, robíme tváre atď. Ale ukázalo sa, že keď ste sa pozrel na jazyk, môžete sa naučiť veľa o stave našich vnútorných orgánov.

Hladký ružový jazyk

Takto zvyčajne vyzerá zdravý jazyk zdravého človeka.

Geografický jazyk

Mať taký zemepisný vzor na jazyku – bežná vec. Nazýva sa to „geografický“, pretože sa podobá na mapu sveta z diaľky. Nuž, alebo mapa samostatnej krajiny … Problém s takým jazykom nestojí za čakanie. Jediná vec, ktorú môžete trpieť, je precitlivenosť na niektoré zubné pasty, korenie a jednotlivé jedlá.

Biele čiary v jazyku

Jedna z najčastejších ochorení ústnej dutiny. To môže byť sprevádzané zvýšenou citlivosťou na takmer všetko. Najčastejšie tento biely povlak zmizne sám, ak sa človek začne vyhnúť tabaku a alkoholu. Avšak, niekedy treba ísť na lekárovi, ak to stále bolí.

Žltá farba

Žltý povlak najčastejšie symbolizuje hubu jazyka. Vyskytuje sa hlavne u detí a dospievajúcich s poklesom imunity. Často príčinou huby sú infekcie. V každom prípade je dôvodom jeho vzhľadu najlepšie diskutovať v zubnej ordinácii.

Poškodenia a pľuzgiere

Najčastejšie sú tieto rušivé látky tvorené popáleninami jazyka. Ale ak si nepamätáte, kedy ste naposledy jedli niečo príliš horúce, prejdite k lekárovi – niekedy vredy a pľuzgiere môžu byť znakom rakoviny.

Biela farba

Je strašidelné sledovať, že? Podivné, takýto nálet neočakáva nič nebezpečné. V podstate táto biela hrôza je len známkou intoxikácie alkoholom. Silná intoxikácia. Čistenie a zubná kefka by v tomto prípade mali pomôcť.

Trhliny v jazyku

Jazyk akejkoľvek osoby v priebehu rokov získa také praskliny. Ale ak ste veľmi mladí a trhliny sa náhle objavia jedna po druhej, navštívte lekára. Podobným javom môže byť aj syndróm Melkerson-Rosenthalov syndróm.

Vlnité drážky

Pre deti vzhľad „vĺn“ v jazyku znamená príliš rýchly vývoj ústnej dutiny. Ale ak ste dospelý a váš jazyk je „vážne znepokojený“, prečítajte si o gipoterioz. Môžete ísť k doktorov.

Krvavo-červený jazyk

No, nie je to hororový film …? Podobný obrázok môže znamenať, že vaše telo nemá vitamíny. Zvlášť B12 a kyselinu listovú. Toto všetko možno nájsť v akejkoľvek lekárni, je však lepšie ísť aj k lekárovi rovno.

Dark Plaque

Vyzerá to smrtiace. Dôvodom tejto hrôzy je však prekvapujúco jednoduchá – zlá hygiena. Okrem toho sa takáto plaketa často vyskytuje u diabetikov alebo pri použití jednotlivých antibiotík. Ak však nemáte žiadne vážne ochorenia, len ho vyčistite s kefou, zubnou pastou!

Jazyk vám môže povedať oveľa viac. Hlavnou vecou je naučiť sa „čítať“ z neho. Odteraz budeme viac pozorní na toto telo – s jeho pomocou si môžete zistiť o sebe veľa zaujímavých vecí!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>