Ak vám začne biť srdce rýchlosťou ako o preteky, spravte jeden z týchto postupov a do minúty sa vráti do normálu

Existujú situácie, kedy srdce začne biť rýchlejšie a nemôžete zastaviť útok tachykardie. Ak ho chcete zraziť na  normálny rytmus odporúčame vám nájsť účinné spôsoby, ako uľahčiť stav.

Ako rýchlo zastaviť tachykardiu bez liekov

Metóda jedna – chladenie

Podstatou toho je, že s prudkým poklesom teploty je nervový systém nútený rýchlo prejsť na nové podmienky a dáva príkaz na zníženie srdcového tepu.

Najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť tento efekt, je ochladiť tvár. Nalejte studenú vodu do širokej misy, môžete pridať ľad, ak existuje taká možnosť. Potom rýchlo položte tvár na niekoľko sekúnd. Ak nie je možné použiť nádobu na vodu, môžete jednoducho zbierať studenú vodu do dlaní a umyť sa. Alebo si môžete potierať tvár s kockami ľadu, najmä v oblasti spánkov.

Metóda dva- svalové napätie

Frekvencia srdcových kontrakcií zodpovedá vagusovému nervu a v tomto postupe budeme na neho pôsobiť.

  • Zhlboka sa nadýchnite a namáhajte brušné svaly.
  • Zacvaknite nos pomocou palca a ukazováka, zatvorte ústa a oči.
  • Pokúste sa vydychovať uzatvoreným nosom aj ústami, pričom budete pokračovať v napínaní brušných svalov.

Žiadna z vyššie opísaných metód by sa nemala používať, ak je tachykardia sprevádzaná ťažkou bolesťou na hrudníku alebo silným pocitom nedostatku vzduchu. V takýchto prípadoch je jedinou cestou od situácie zavolať sanitku.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>