Ak vám čašník prinesie nápoj s ľadom, okamžite ho s ním vraťte naspäť a hneď sa dozviete prečo

Koľko slávnych kokteilov sa pripravuje s ľadom. Na túto osviežujúcu chuť je nemožné zabudnúť … Ale v rovnakom čase, nápoje s ľadom poškodzujú vaše telo! Predstavte si, čo sa stane s vaším telom, ak sa rozhodnete potápať, ponortiť sa do ľadových hlbín horského jazera. Čo sa stane s vaším telom a kožou? Aké pocity cítite?

Pod vplyvom teplej vody sa otvoria póry, koža sa stáva mäkkou a ľahko drobivou.

Studená voda naopak zatvára póry a utiera pokožku. Presne ten istý účinok sa vyskytuje pri tráviacom trakte, keď pijete vodu s ľadom.

Tu je 5 hlavných dôvodov, prečo by ste mali natrvalo odmietnuť používať ľadovo studené nápoje:

1. Ľadová kvapalina okamžite zužuje krvné cievy v zažívacom systéme. To vedie k dehydratácii a nedostatočnému fungovaniu.

2. Telo potrebuje viac energie na reguláciu vnútornej teploty. Keď budete piť vodu s ľadom, váš tráviaci systém zažíva nedostatok energie a neschopný trávenie potravy správne extrahovať živiny, nehovoriac o nadmernej strate tekutín.

3. Ak pijete pohárik studenej vody po jedení, vaše telo začne produkovať prebytok hlienu. Váš imunitný systém prestane vykonávať svoju bežnú funkciu.

4. Ak pijete studené nápoje, telo nebude schopné spracovať nadbytočný tuk, čo pomôže získať nadváhu.

5. Ak ste predtým verili, že studená voda posilňuje imunitnú funkciu, pomáha vám spáliť kalórie, ste úplne na omyle. Váš tráviaci systém nepotrebuje ďalšie zaťaženie a studená voda vždy zhoršuje situáciu.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>