Ak úplne odmietate alkohol, robíte veľkú hlúposť, je to pre vás veľmi nebezpečné, bolo zistené, že tí, ktorí nepijú, skôr zomrú ako tí, ktorí to robia

Pitie alkoholu môže viesť k automobilovej nehode alebo k ochoreniu pečene, ale úplné odmietnutie je ešte nebezpečnejšie.

Podľa článku zverejneného v časopise Alcoholism: Clinical and Experimental Research sa ľudia, ktorí sa zdržiavajú alkoholu, majú zvýšené riziko predčasnej smrti.

Štúdia, ktorá sa uskutočnila pod vedením psychológa Carla Halagana z Texaskej univerzity v Austine, postihla 1824 ľudí vo veku 55 až 65 rokov. Respondenti boli pozorovaní viac ako 20 rokov v rade. Všetky boli rozdelené do troch skupín: alkoholikov, miernych pijanov a tých, ktorí nepijú vôbec.

Ukázalo sa, že skorá úmrtnosť je najčastejšie pre ľudí z druhej skupiny: 69% z nich zomrie pred 65. rokom! Medzi alkoholikmi – iba 60% a medzi mierne pijanmi – a iba 41%.

Okrem toho je táto závislosť dobre sledovaná bez ohľadu na iné faktory: veľa priateľov alebo nie, či už si zarobíte dobre alebo nie, či už športujete alebo sedíte na stoličke 24 hodín denne. Vo všeobecnosti je korelácia zrejmá a ovplyvňuje všetkých ľudí, bez ohľadu na ich zvyky v domácnostiach.

Ak ešte nie ste dostatočne šokovaní, je tu ešte jedna skutočnosť: ak alkoholik, ktorý si uvedomil svoje problémy, prestane piť, potom zomrie spravidla oveľa rýchlejšie, ako keby pokračoval v pití ako predtým.

Časopis časopis dokonca zostavil zoznam troch dôvodov prečo moderné pitie je oveľa viac „ziskové“ ako celková abstinencia.

Po prvé, alkohol je drahý spôsob liečby, preto sú alkoholici nútení starať sa o svoju finančnú stabilitu viac ako ostatní.

Po druhé, ľudia, ktorí pravidelne pijú, to spravidla robia v dobrej spoločnosti. Tí čo nepijú vôbec často trpia osamelosťou a nedostatkom priateľov.

Po tretie, nikto nebude argumentovať tým, že alkohol je skvelý spôsob, ako relaxovať a zbaviť stresu, zabudnúť – aspoň na chvíľu – na vaše problémy. Existujú dokonca aj  štúdie potvrdzujúce, že ľudia, ktorí sa zdržiavajú užívania alkoholu, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť depresiou ako iní.

Samozrejme, tento článok nemôže byť ospravedlnením pre alkoholizmus. Napriek tomu musíme byť schopní relaxovať. A alkohol je najjednoduchší spôsob, ako zachovať tento zvyk. Ale všetko z mierou.

A nezabudnite: kocovina je oveľa menej nebezpečná pre zdravie ako chronický stres alebo depresia.

ZDROJ:/fithacker.ru/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>