Ak trpíte suchou pokožkou, nebojte sa! Vyskúšajte niektorý z týchto prírodných hydratačných prostriedkov a vaša suchá pokožka sa obnoví

Suchá koža je z dôvodu nedostatočnej vlhkosti neohrozená a nudná. Na druhej strane, dobre hydratovaná pokožka svieti a prejavuje zdravý vzhľad. Predĺžená suchosť pokožky spôsobuje, že v mladšom veku vzniknú vrásky. Pokrčená, suchá a drsná pokožka vám spôsobí, že sa vám objaví vo veku. Navyše, prasknutá a suchá koža môže byť útočiskom mikróbov, ktoré môžu spôsobiť hubové infekcie. A extrémne sušenie kože môže spôsobiť suchý ekzém.

Čo spôsobuje suchú pokožku?

Olejové žľazy, ktoré sa nachádzajú pod našou kožou, spôsobujú, že pokožka je hladká a jemná. Keď tieto žľazy nedosiahnu dostatočné mazanie, aby vyhladili a zmäkčovali pokožku, stane sa suchá.

Existujú spoločné faktory, ktoré spôsobujú vysušenie vašej pokožky, ako napríklad suché a chladné počasie zimy, výživové nedostatky, genetické faktory, používanie krutých mydiel, plávanie v chlórovanej vode, predĺžené kúpele v horúcej vode, použitie tvrdých kozmetických prípravkov a chemikálií medzi inými.

Musí sa zabezpečiť primeraná opatrnosť, aby sa zabezpečila udržiavanie vlhkosti, aby sa zabránilo vysychaniu. To vám poskytne zdravý a mladý vzhľad. K dispozícii sú krémy, ktoré nie sú dostupné, ale občas zhoršujú stav. Použite tieto overené prírodné metódy a poďakujte mi neskôr.

Mlieko

Ak je vaša pokožka svrbivá a šupinatá, môže mlieko nádherne pomôcť. Podľa Treehugger je mlieko fantastickým zdrojom výživy vašej pokožky, pretože obsahuje protizápalové vlastnosti, ktoré upokojujú svrbivú, suchú pokožku. Ak chcete aplikovať, namočte vatový tampón do mlieka a vyčistite pokožku. Daj mu päť minút, aby sa usadil a prepláchol. Uistite sa, vaša pokožka sa opraví!

Med

Existuje nespočetné kozmetické výhody medu. Nie je to len čistenie pokožky škodlivých baktérií, ale obsahuje aj utišujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú opraviť poškriabanú pokožku. Med pracuje ako zvlhčovač. Vezmite surový med a naneste na poškodenú oblasť a nechajte ju asi desať minút usadiť, skôr ako ju zotriete.

 Majonéza

Článok z beautymunsta ukazuje, že majonéza je bohatá na oleje a vajcia. To je dobrá správa pre vašu suchú pokožku! Obsahuje prirodzené hydratačné vlastnosti, ktoré pomôžu chrániť vlhkosť. Vyžaduje len polievkovú lyžicu majonézy a ponechajte ju na koži asi pätnásť minút a zmäkčuje vašu pokožku.

Jogurt

Jogurt má veľa výhod pre vašu pokožku. Má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť suchú pokožku. Obsahuje tiež kyselinu mliečnu, ktorá odstraňuje baktérie a baktérie, ktoré spôsobujú suchú pokožku. Ak ju chcete použiť, pokryte si tvár, nohy a ruky jogurtom a nechajte ho usadiť asi desať minút.

Avokádo

Vitamíny a mastné kyseliny obsiahnuté v avokáde môžu pomôcť doplniť pokožku. Avokádo má vysoký obsah vitamínu A, ktorý môže pomôcť pokožke udržať ju hladkú. Ak chcete použiť, rozdrviť avokádo, aplikovať na trávenú oblasť pokožky a nechať ju usadiť asi desať minút. Aby bola účinná, snažte sa ju používať denne.

Kokosový olej

Kokosový olej mierne hydratuje pokožku. Je to užitočné pri opravách suchej kože, pretože je bohatá na mastné kyseliny. Ak ju chcete použiť, naneste ju pred spaním a nechajte ju usadiť cez noc predtým, než ju umyjete ráno. Vaša pokožka bude hladká a jemná.

Ovsená múka

Funguje ako jemné odlupovanie. Akumulácia mŕtvych buniek pokožky na koži môže spôsobiť, že koža nie je dostatočne vlhká, aby ju vysušila. Vezmite niekoľko polievok lyžice ovsených vločiek a premiešajte s vodou, aby ste získali pastu. Jemne aplikujte na poškodenú pokožku, aby ste sa zbavili suchých buniek.

Aloe Vera

Aloe Vera má upokojujúci účinok na poškodenú a suchú pokožku. Obsahuje bohaté antiseptické a antifungálne vlastnosti, ktoré slúžia na opravu poškodenej pokožky a vytvárajú na vašu pokožku silný gél, čím poskytujú ochrannú vrstvu.

Voda

Pri extrémnej suchosti pokožky sa odporúča piť veľa vody. Je však potrebné poznamenať, že pitná voda by nikdy nemala byť nahradená nanášaním zvlhčovadla.

 

Rozdeľujúce slová

Prevencia je lepšia ako liečba! Dbajte na to, ako liečiť vašu pleť. Je to úžasný pružný orgán; je však citlivý a jemný voči vonkajším stresorom. Okrem toho zabezpečte, aby vaša strava vyživovala kožné bunky. Vyskúšajte potraviny, ktoré sú bohaté na mastné kyseliny, ako je čerstvý losos, olivový olej, vajcia a makrely. Vezmite dostatok sladkej vody!

Ak trpíte suchou pokožkou, nebojte sa! Vyskúšajte niektorý z týchto prírodných hydratačných prostriedkov a vaša suchá pokožka sa obnoví.

ZDROJ:positivemed.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>