Ak ste postrehli, že vaše telo plače a kričí o pomoc s týmito príznakmi, ukazuje sa, že niečo nieje v poriadku, ihneď konajte

Venujte pozornosť týmto 10 znakom, pretože vám ukážu, že niečo nie je v poriadku s vaším telom:

 

Suchá koža

Suchá koža je zvyčajne známkou nedostatku vitamínu E. V takomto prípade musíte prijímať viac živín, ako sú mastné ryby, ale tiež variť vaše jedlo s olejmi, ktoré sú zeleninou.

Krehké vlasy a nechty

Sú to príznaky spojené s nedostatkom vápnika a vitamínu B. Potrebujete dostať množstvo mlieka, zemiakov, strukovín, naklíčených zŕn a celých obilnín ako súčasť každodennej výživy.

Slané jedlá chute

V prípade, že budete často žiadať o slané jedlá, môžete mať vo vašom močovom alebo reprodukčnom systéme nejaké infekcie alebo zápaly. 

Sladké chutné jedlá

Túžby po sladkých potravinách zvyčajne vykazujú vyčerpanie nervového systému. Mali by ste prijímať viac glukózy, ale v správnej forme ako horká čokoláda a med.

Surové chutné jedlá

V prípade cravingu na surové potraviny môžete mať problém s pečeňou alebo gastritídou. Pokúste sa konzumovať viac surových potravín a uvoľníte žalúdočné kŕče a žalúdok sa uklidní.

Kyslé chutné jedlá

Túžba po kyslom jedle zvyčajne znamená problémy s pečeňou alebo žlčníkom. Pokúste sa jesť viac brusníc a citrónov.

Chutné morské plody

Ak máte pocit, že potrebujete jesť viac morských plodov, môžete mať nedostatok jódu.

Suchá koža na lakťoch

Tento druh suchého kože je zvyčajne spojený s nedostatkom vitamínu C a A. Prijať viac mrkvy, citróny, tekvica, pomaranče a marhule.

Kŕče, podráždenosť alebo nespavosť

Ak máte pocit, že všetky tri symptómy, môžete mať vo vašom tele horčík alebo draslík. Sú väčšinou prítomné v listovej zelenej zelenine ako kale, švajčiarskych škrabiek, kapusty, orechy, mandle, slnečnicové semená a ľanové semená. 

Krvácanie ďasien

V prípade častých krvácajúcich ďasien môžete mať nedostatok vitamínu C. Tento vitamín, ktorý je mimoriadne dôležitý pre naše zdravie, je väčšinou prítomný v grapefruite, citróne, ako aj v iných citrusových plodoch a cesnaku.

ZDROJ:newdailyrecipes.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>