Ak ste postrehli týchto 5 známok, vaše pľúca volajú o pomoc. Najlepší nápad je navštíviť svojho lekára

Dnes sa už čerstvý vzduch stáva zriedkavým zdrojom, čo znamená, že viac ako kedykoľvek predtým musíme venovať pozornosť našim pľúcam a príznakom, ktoré nám dávajú, keď niečo nie je v poriadku. Ukazuje sa, že niektoré z týchto príznakov sa dajú ľahko vylúčiť, ale ak dáte pozor, môžu vám zachrániť život.

Tu je niekoľko príznakov, ktoré by mohli naznačovať, že sa musíte zhlboka nadýchnuť čerstvého vzduchu a na záver bonus, ktorý vám povie, čo môžete urobiť, aby ste získali zdravé pľúca.

1. Bolesť chrbta a ramien

Aj keď je uvedená ako zriedkavý príznak bolesť chrbta, ramien alebo dokonca hrudníka môže naznačovať začiatok rakoviny pľúc, ktorá, ak sa zistí v skorých štádiách, je veľmi pravdepodobne liečiteľná. Ak je táto bolesť silnejšia a trvá dlhšie ako obvyklá bolesť chrbta, alebo ak ju často prežívate, môže byť dobrý nápad ísť k lekárovi.

2. Kašeľ

Kašeľ môže poukazovať na niečo jednoduché, napríklad nachladnutie, ale môže to byť aj príznak chronických chorôb, a preto je dôležité vedieť, ako rozlíšiť rôzne typy kašľa. Akútny a subakútny kašeľ môžu byť príznakmi rakoviny pľúc, najmä ak sú kombinované s inými príznakmi, ako je vykašliavanie krvi.

3. Dýchavičnosť

Dýchavičnosť je najčastejšie spôsobená srdcovými alebo pľúcnymi chorobami, ako je astma či alergie. Ak to zažívate, je dobré zmeniť svoje prostredie a na chvíľu sa pokúsiť dostať von z mesta alebo vyskúšať efektívnejšiu rutinu. Ak pociťujete dýchavičnosť, často sa obráťte na svojho lekára.

4. Žlté oči a pokožka (žltačka)

Môže to byť ľahko odmietnuteľný stav, napriek tomu je to veľmi dôležité, pretože je to jasným ukazovateľom problémov s pečeňou, ktoré môžu byť spôsobené rakovinou pľúc. Žltačka je stav, ktorý zožltne pokožku. Ovplyvňuje tiež bielu časť vášho oka, mení jej svetlo na bledožltú farbu a pri akútnych ochoreniach tmavo žltú.

5. Nedostatok energie

Každý sa občas cíti unavený, je to normálne. Nedostatok spánku alebo stres môžu byť príčinou únavy, ale ak sa cítite nezvyčajne unavene veľmi často, kašeľ nezmizne a máte stratu chuti do jedla, môžete mať základné zdravotné ťažkosti.

Bonus: Tipy pre optimálne zdravie pľúc

Výskum a populárna veda sa zaviazali vytvárať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti zdravia pľúc. Spolu s týmto pohybom si mnoho miest vytvorilo mýtus o čistení pľúc. Neexistuje žiadna rýchla oprava pre „čistenie“ vašich pľúc, preto je dôležité opraviť zlé návyky, keď sa objavia.

Prestať fajčiť a prispôsobovať si stravu sú najzreteľnejšie návyky, ktoré môžete ovládať, aby ste sa uistili, že máte zdravé pľúca. Najdôležitejšie je, že sú najúčinnejšie. Ak žijete s chronickým stavom, skúste do svojej stravy pridať jedlo bohaté na antioxidanty.

Aj keď astma ešte nemá jasnú príčinu, vieme, že roztoče a iné baktérie žijúce v prachu môžu tieto podmienky zhoršiť, keď sa dostanú do krvného obehu. Preto je dôležité často vysávať a investovať do kvalitného vysávača. Pokúste sa použiť prírodné produkty a vyhnúť sa vôňam.

ZDROJ: brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>