Ak, ste ľavák, môžete byť na seba pyšný, dôvody sú naozaj veľmi kuriózne

Tu uvádzame niektoré kuriózne fakty a úžasné výhody, ktoré ľaváci majú:

1. Nikto nevie, prečo ľavoruký ľudia existujú

Cez veľa výskumov v priebehu času, veda si stále nie je istá, o tom, prečo existujú ľavoruký ľudí. Mohlo by to byť dedičné, odovzdané matkou. Ďalšia teória je, že ak existuje viac testosterónu u matky, dieťa je viac pravdepodobné, že bude ľavák.

2. Nikto presne nevie, koľko ľavákov existujú vo svete

Niekoľko štúdií odhadujú, že medzi 5 a 26% populácie sú ľaváci. Ale výsledky týchto štúdií sa značne líšia v závislosti od konkrétnej oblasti a kultúry.

3. Ľaváci sú lepší v športe

Približne 25% z MLB hráčov sú ľaváci. A nie je to len baseball. V tenise, napríklad, 40% z najlepších hráčov sú ľaváci.

4. Nikdy  neodstraňujte

Pred časom bol ľavák bol videný ako choroba alebo závažný problém. Deti boli nútené písať pravou rukou, a dokonca potrestaný ak to robili. Nikto ju nemohol odstrániť. Plus, v dávnych kultúrach, 27% bojovníkov bolo ľavák.

5. Ľaváci sú lepší v riešení problémov

Vedci sa domnievajú, že ľaváci sú lepší na myslenie. To je dôvod, prečo existuje toľko ľavákov vo svete umenia, priemyselnej technológie a vedy.

Nižšie sú uvedený niektorí slávny ľaváci: Marie Curie, Ludwig van Beethoven, Pablo Picasso, Bob Dylan, Paul McCartney, Bill Gates, Julia Roberts, Angelina Jolie, Nicole Kidman a Jean Paul Gaultier.

6. Je možné predpovedať, či dieťa bude ľavák, než sa narodí

Pomocou ultrazvuku, môžu lekári zistiť, či dieťa bude ľavák. To je možné preto, že 90% detí majú sklon pravého palca, keď sú v maternici. Druhý 10% … sú ľaváci.

7. Väčšina ľavákov sa narodí na konci jari alebo začiatkom leta

Niektoré štúdie ukazujú, že väčšina ľavákov sa rodia v období od marca do júla. S týmito výsledkami, môžeme konštatovať, že väčšina ľavákov sú koncipovaný v období od júna do októbra. Veľmi zaujímavé!

ZDROJ:VIRALZONEX.COM

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>