Ak spozorujete hubu na nechtoch, okamžite podniknite tieto kroky. O pár dní nebudete vedieť, že ste ju niekedy mali

Jednou z najčastejších infekcií v týchto dňoch je určite plesňová infekcia. Začína sa bielymi alebo žltými škvrnami pod špičkou nechtov. Vyzerá to úplne neškodné, ale s prehĺbením infekcie sa nechty stávajú veľmi husté, žlté a začínajú sa lámať. Ak ich necháte neošetrené, bude to mať vplyv na niekoľko ďalších nechtov. Podľa lekárskych odborníkov sa infekcia stáva ešte vážnejšou, čo vedie k prasknutiu nechtov, trhlín a nakoniec zostanete bez nechtu. Takže, ak spozorujete hubu, okamžite podniknite kroky.

Huba môže dôjsť v dôsledku nízkej hodnote pH pokožky, diabetes, nízku imunitného systému, zlej hygiene, a tak ďalej. D.

V tomto článku vám ponúkame najlepšie prírodné prostriedky, ktoré vám pomôžu v boji proti hubám! Všetky zložky môžu byť vo vašej domácnosti a sú ľahko dostupné!

Sóda na pečenie

zloženie:

 • ¼ šálky bieleho octu
 • 4 šálky horúcej vody
 • ½ šálky soli epson
 • ½ šálky sódy na pečenie
 • ¼ šálky 3% peroxidu vodíka

Spôsob prípravy a použitie:

Kombinujte soľ Epsom so sójou na pečenie. Pridajte ocot a peroxid vodíka. Dobre premiešajte. Namočte postihnutú oblasť do tohto roztoku počas 10 minút. Opláchnite ju vodou a utrite. Opakujte postup niekoľko týždňov.

Citrónová šťava

Citrónová šťava sa naplní kyselinou citrónovou, ktorá obsahuje antiseptické a antifungálne vlastnosti. Stačí ju položiť na nechty a nechať ho na 30 minút. Potom umyte nohy a utrite ich do sucha. Môžete tiež použiť malé množstvo olivového oleja na nechty. Opakujte postup niekoľkokrát každý deň, kým nezistíte, že huba začala miznúť.

Jablkový muštový ocot

zloženie:

 • ½ šálky vody
 • ½ šálky jablčného octu

Spôsob prípravy a použitie:

Je to úžasný kyslý liek, ktorý zničí všetky baktérie a huby a tým zabráni šíreniu. Dobre premiešajte obe zložky a namočte postihnutú oblasť na 30 minút. Opláchnite ich a utrite do sucha.

Ústna voda

Ústna voda umýva huby! Jednoducho namočte pstihnutý necht s niektorou Listerine a potom vyčistite postihnutú oblasť. Snažte sa mu neublížiť! Opláchnite nohy a vysušte. Tento postup by sa mal zopakovať dvakrát denne a huba zmizne!

Olej z čajovníka

zloženie:

 • 1 čajová lyžička kokosového oleja / olivového oleja
 • Niekoľko kvapiek oleja z čajovníka

Spôsob prípravy a použitie:

Olej z čajovníka je plný veľmi silných antiseptických a antifungálnych vlastností, ktoré vám pomôžu zničiť huby. Zmiešajte ingrediencie a namočte do nich vatu. Použite ju na nechty. Nechajte 10 minút. Potom opláchnite. Tento postup by sa mal zopakovať trikrát denne.

Tento olej má veľmi silné antifungálne vlastnosti, ale malo by sa mu vyhnúť osoby s alergiami.

Len na nechty naneste tento olej. Nechajte ju pol hodiny a opláchnite. Tento postup opakujte trikrát denne.

Cesnakový olej

Zmiešajte rovnaké množstvo bieleho octu a cesnakového oleja. Použite ho na problémovú oblasť. Zakryť nechty pomocou obväzu. Nechajte pár hodín. Potom vyberte obväz, opláchnite ho a opakujte proces.

Pripravte si vlastný cesnakový olej doma! Stačí rozdrviť 2 strúčiky cesnaku a pridajte 2 lyžice olivového oleja. Po niekoľkých hodinách preceďte olej. Poznámka: Uistite sa, že používate iba 2 zuby každý deň.

Levanduľový olej

zloženie:

 • 5 kvapiek oleja z čajovníka
 • 5 kvapiek levanduľového oleja

Spôsob prípravy a použitie:

Zmiešajte oleje a naneste zmes na nechty bavlneným tampónom. Nechajte to fungovať 10 minút. Potom ho opláchnite. Opakujte tento proces 2 alebo 3 krát denne.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>