Ak si ráno neupratujete svoju posteľ, robíte dobre. Je to zbytočná strata času a pritom veľmi užitočná

An unmade bed with white linens and a lamp in the corner.; Shutterstock ID 197136716; PO: MC for TODAY

V dopoludňajších hodinách ste tak leniví, že si zvyknete nechať rozhádzanú posteľ? Robíte veľmi dobre! Tí, ktorí si posteľ ráno nepostieľajú, sú oveľa zdravší, pretože v ich posteli je menej baktérií! Ak zostane posteľ neupravená, počet roztočov klesá!

V priemere 1,5 milióna roztočov žije v posteli a kŕmi sa mŕtvymi kožnými bunkami. Roztoče nie sú viditeľné voľným okom, pretože sú mikroskopické a ani si ich nevšimneme, že sú v posteli. Avšak sú nebezpečné, pretože môžu spôsobiť rôzne choroby, ako napríklad alergie, ale môžu tiež spôsobiť astmu.

Roztoči žijú vo vlhkom prostredí, všetci sa počas spánku potíme, takže posteľná bielizeň je ráno trochu vlhká. Ak však našu posteľ neupraceme, bielizeň sa rýchlo vysuší. Pre roztočov je kyslík „toxický“, hovorí Stephen Pretlov, špecialista na Kingstovej univerzite.

Najlepšie, čo môžeme urobiť, neupratať posteľ, aby sa roztoče vysušili a zahynuli, pretože už nie sú obklopené vlhkosťou. Podľa vedcov je najlepšie postieľať vo večerných hodinách, takže posteľ je vetraná počas dňa a väčšina roztočov zahynie.

Takže, kto ráno je leniví na ustielanie svojej postele, môže byť teraz rád, pretože robí dobre!

Ukážte tento článok tým, ktorí strácajú svoj čas ráno, aby si postlali posteľ.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>