Ak sa rozhodnete pracovať v noci, musíte si byť vedomí týchto vážnych zdravotných problémov

Lekári hovoria, že ak sa rozhodneme pracovať v noci, musíme vedieť, že to môže mať vážne zdravotné dôsledky. Naše biologické hodiny sú ohromené a v dôsledku toho sa môžu vyskytnúť viaceré zdravotné problémy.

Lekári veria, že nočné pracovanie vezme veľa využitia tela.

Tí, ktorí pracujú v noci, by si mali byť vedomí ich časovej havárie, čo môže dokonca viesť k zvýšeniu telesnej hmotnosti. Vzhľadom na to, že táto podmienka je pre telo ťažká, problémy so srdcom môžu nastať aj vtedy, keď nemôžeme odpočívať v noci.

Sú citlivejší na srdcové problémy, ale sa ohrozia hypertenziou a infarktom myokardu. Zvrhnutie biologických hodín je oveľa nebezpečnejšie pre tých, ktorí už zápasia so srdcovými chorobami.

V dôsledku nedostatku energie môže telo produkovať menej inzulínu, čo spôsobuje, že cukrovka je hrozbou pre tých, ktorí pracujú v noci. Hormón sa môže tiež prevrátiť, čo môže viesť k obezite. A taktiež sa zvyšuje riziko rakoviny!

Podľa lekárov máme najvyššiu pracovnú schopnosť medzi 9-11 a 17-19. Od 13 do 15 hodiny a od 23 do 3 hodiny je najmenšia kapacita.

U nočných pracovníkov v noci môžu nastať žalúdočné ťažkosti, ako je nevoľnosť, nadúvanie, pálenie záhy, hnačka, zápcha alebo problém  žalúdočnej sliznice.

ZDROJ.bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>