Ak rozdrvíte vitamín C a pridáte ho do šampónu, stane sa niečo šialené!

Šampón proti lupinám sa používa predovšetkým na liečbu lupín a niektorých infekcií pokožky hlavy, ako je seboroická dermatitída. Sulfid selénu, lekársky názov šampónu proti lupinám, je v zásade liekom klasifikovaným ako protiinfekčné, čo znamená, že pôsobí tým, že inhibuje rast kvasiniek zodpovedných za infekciu. Preto sa môže použiť aj na liečbu stavov, ako je zmena farby kože.

Ako môžete vidieť, šampón proti lupinám má oveľa viac použitia ako liečenie lupín. Tu sú niektoré z nich:

1. Akné

Niektoré šampóny proti lupinám obsahujú pyritión zinku, zložku, u ktorej sa dokázalo, že zabíja baktérie spôsobujúce akné. Ak chcete liečiť akné, vymeňte na umývanie tváre šampónom proti lupinám. Aby ste dosiahli optimálne výsledky, nechajte šampón namočiť do kože niekoľko minút pred umývaním. Tento trik pomáha liečiť aj akné tela.

2. Noha športovca

Podľa krásy Gyann môžete vyliečiť nohou športovca umývaním nohy šampónom proti lupinám. Funguje tým, že zabraňuje hubám v nohách vďaka svojim protiplesňovým vlastnostiam.

3. Zapálené viečka

Ako vysvetľuje americká optometrická asociácia, lupiny môžu spôsobiť zápaly očných viečok alebo blefaritídu. Aby ste zabránili rastu baktérií na očných viečkach, umyte vlasy šampónom proti lupinám.

4. Rosacea

Zinok pyritión, ktorý sa nachádza v šampónoch proti lupinám, bojuje proti akné, ale zaoberá sa aj rosaceou. Na ošetrenie tejto choroby umyte postihnutú oblasť šampónom každých pár dní.

5. Tinea Versicolor

Tinea versicolor je infekcia kvasiniek, ktorá sa prejavuje kožnou vyrážkou rozptýlených bielych, hnedých alebo ružových škvŕn, ktoré sa svrbia. Ak trpíte touto chorobou, umyte celé telo šampónom proti lupinám každých pár dní.

6. Odstráňte chlór

Plavci sa odporúčajú, aby po každom plávaní ste si umyli vlasy šampónom proti lupinám, aby odstránili toxický chlór z vlasovej pokožky a vlasov.

7. Dermatitída na pokožke hlavy

Na liečbu dermatitídy na pokožke hlavy postupujte podľa pokynov lekára alebo podľa pokynov výrobcu. Vmasírujte pokožku hlavy a masírujte šampón na vlhkú pokožku hlavy. Nechajte to pôsobiť niekoľko minút, kým to vypláchnite.

8. Zafarbenie je veľmi tmavé

Farba vám chytila príliš tmavo? Ak sa vaše najnovšie sfarbenie vlasov pokazilo, vyskúšajte nižšie uvedenú metódu!

zloženie:

 • Niektoré tablety vitamínu C (približne 500 mg)
 • Šampón vysokej kvality alebo šampón proti lupinám
 • Čajová lyžička, ktorá má rozdrviť tablety
 • Niečo na zmiešanie zmesi

Inštrukcie:

 • Rozdrviť tablety vitamínu C pomocou čajovej lyžičky
 • Pridajte šampón a dobre premiešajte, aby ste sa vyhli hrudkovým kúskom
 • Aplikujte zmes na mokré vlasy, maste ich do dĺžky a pokožky hlavy
 • Zabaľte vlasy do plastového vrecka
 • Nechajte to pôsobiť 45 minút
 • Opláchnite dobre a aplikujte kondicionér
 • Opakujte postup raz denne počas nasledujúcich niekoľkých dní, kým sa odstráni stopa farbiva na vlasy

Poznámka: Výsledok závisí od stavu vlasov, použitého farbiva a od množstva vitamínu C, ktoré používate.

ZDROJ:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>