Ak použijete verejné WC umyte si ruky hneď pri vstupe a potom znovu, keď odchádzate. Pozrite sa prečo!

Všetci vieme, že verejné záchody nie sú vzorom čistoty. Všetci si umývame ruky, keď ich opustíme. Ukazuje sa však, že to nestačí a je najlepšie ich umyť hneď po vstupe. Prečo? Frédéric Saldmann o tom píše vo svojej knihe „Recipe for good health“.

Umývanie rúk po vstupe na verejné WC

Výskum sa uskutočnil v Pasteurovom inštitúte v Lille. Vzorky boli odobraté z kľučiek dverí, svetelných spínačov alebo dverí, ktoré sú na verejných WC. Pozornosť bola venovaná predovšetkým candida baktériám, ktoré mi spôsobujú kožné infekcie a E. coli.

V 15% prípadov boli zistené E. coli a 3% kvasiniek. Je to veľa? Môžete povedať, že nie. Ale riziko existuje, takže stojí za to zmeniť návyky predtým, než pôjdeme do stánku. Počas nášho pobytu na záchode sa často dotýkame našich intímnych miest.

Zmena návyku a umývanie rúk hneď po vstupe na toaletu nám môže pomôcť zabrániť infekcii. Môžeme sa, samozrejme, pokúsiť urobiť všetko pre vstup do toalety, nedotýkajte sa žiadnych povrchov rukami.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>