Ak pijete citrónovú vodu každé ráno, bezpodmienečne pridajte do nej ananás. To je veľmi dôležité!

Je známe, že pitie citrónovej vody v dopoludňajších hodinách je jednou z najlepších možností, ako začať svoj deň. Ale vedeli ste, že pridávanie ananásu do citrónovej vody spôsobí, že to bude ešte silnejšie alkalické činidlo?

Existuje silný vzťah medzi pH tela a mnohými zdravotnými problémami. Vzhľadom na to, že väčšina funkcií tela sa vyskytuje s určitou úrovňou kyslosti / zásaditosti, má zásadný význam rovnováha medzi kyselinou a zásadou. Inými slovami, akákoľvek nerovnováha môže ovplyvniť funkciu tela.

Kombinácia citrónovej šťavy a ananásovej šťavy je užitočná na urýchlenie procesu, ktorý sa stáva zásaditým. Ich minerálny obsah vytvára alkalické prostredie v tele, keď sú metabolizované.

Pravidelná konzumácia tohto nápoja prináša množstvo zdravotných výhod. Medzi nimi:

19 neuveriteľných dôvodov pre pridanie ananásu do vašej citrónovej vody

1. Zabraňuje rakovine

Kombinácia citrónovej vody a ananásovej šťavy zabraňuje vzniku rakoviny kvôli zásaditosti citrónov. Je vedecky dokázané, že rakovinové bunky nemôžu prežiť v alkalickom prostredí.

2. Zmierňuje bolesť zubov a zápal ďasien

Napriek tomu, že spôsob účinku nie je jasný, mnohí ľudia nájdu úľavu od zubov v citrónovej vode a ananásu.

3. Chudnutie

Vzhľadom na obsah pektínu, citróny znižujú chute a tiež vytvárajú alkalické prostredie v tele. Štúdie ukazujú, že ľudia s alkalickou stravou strácajú rýchlejšiu váhu ako ľudia, ktorí konzumujú zásadité potraviny.

4. Poskytuje hydratáciu

Vzhľadom k tomu, citróny bohaté bohaté na elektrolytu E, rovnaký E ako draslík, vápnik a horčík, citrónovou vodou v kombinácii s ananás hydratuje organizmus.

5. Zmierňuje bolesť kĺbov

Táto kombinácia je užitočná pre kĺby, znižuje bolesť v kĺboch ​​a svaloch.

6. Zlepšuje trávenie

Kyselina citrónová, obsiahnutá v citrónoch reaguje s inými enzýmami a kyselinami, stimuluje sekréciu žalúdočnej kyseliny a zlepšuje trávenie.

7. Detoxifikácia pečene

Citrónová šťava prispieva k detoxikácii pečene a jej dôkladnému čisteniu.

8. Liečia infekcie dýchacích ciest

Vzhľadom na protizápalové vlastnosti citrónu táto kombinácia pomáha bojovať proti infekciám, bolestiach hrdla a zápalu mandlí.

9. Reguluje pohyb čreva

Citrónová voda s ananásovou šťavou pomáha zlepšiť pohyby čriev.

10. Urýchľuje metabolizmus

Citrón a ananás sú dôležité pre správne fungovanie metabolizmu. Vzhľadom k obsahom antioxidantov v citrónovej úspešne zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi a posilňuje imunitu.

11. Zvyšuje funkciu nervového systému

Táto kombinácia je dôležitá pre správnu funkciu nervového systému, hlavne kvôli obsahu draslíka v citrónoch . Nervový systém vyžaduje dostatočné množstvo draslíka na poskytnutie signálov srdcu a nedostatok tohto minerálu je spojený s úzkosťou a depresiou.

12. Vyčistí krv

Voda, vyrobená z citrónu a ananásu, čistí krvné cievy, tepny a krv vo všeobecnosti.

13. Znižuje krvný tlak

Voda s citrónom a ananásom ošetruje hypertenziu prirodzene! Pravidelný príjem znižuje krvný tlak o 10 percent .

14. Alkalizuje telo

Ako už bolo spomenuté na začiatku, táto kombinácia činí teleso alkalizovaním. To je veľmi dôležité, pretože vysoké úrovne Ph zvyšujú schopnosť tela bojovať proti chorobám.

15. Omladzuje pokožku

Citrón a voda sú zložky šetrné k životnému prostrediu. Keďže vitamín C obsiahnutý v citrónach omladzuje pleť, pravidelná konzumácia citrónovej vody výrazne zlepšuje jej vzhľad.

16. Zrieďte kyselinu močovú

Voda s citrónom a ananásom zriedi kyselinu močovú, ktorá je hlavnou príčinou dna a bolesti kĺbov.

17. Užitočné pre tehotné ženy

Vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C, citróny fungujú ako adaptogény a pomáhajú organizmu bojovať proti vírusom a prekonávať prechladnutie. Okrem toho tento vitamín stimuluje tvorbu kostného tkaniva dieťaťa, zatiaľ čo obsah draslíka stimuluje tvorbu nervového systému a mozgu.

18. Zmierňuje pálenie záhy

Na zmiernenie pálenia záhy, zmiešajte čajovú lyžičku citrónovej šťavy s pol pohárom vody.

19. Rozpúšťa obličkové kamene

A v neposlednom rade: citrónová voda s ananásom pomáha rozpúšťať obličkové kamene, pankreasové kamene, vápenaté usadeniny a žlčové kamene.

 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>