Ak nikdy nechcete byť chorý ani unavený, spravte si túto detoxikáciu, je zázračná

Prenikavý, aromatický a štipľavý zázvor patrí medzi najzdravšie a najchutnejšie korenia na našej planéte.

Má vysokú nutričnú hodnotu a je možné ho využívať tak na varenie, ako aj na medicínske účely. Obsahuje totiž látky, ktoré sú podstatné pre optimálne funkcie celého nášho organizmu.

V 6 gramoch zázvoru, čo je približná odporúčaná denná dávka pri vnútornom užívaní, sa nachádza 1.07 gramu sacharidov, len 0,05 gramu tuku, 0,12 gramu vlákniuny a 0,11 gramu bielkovín.

Je tiež plný vo vode rozpustných vitamínov B1, B2, B3, B6, B12, biotínu a kyseliny listovej.

Ďalej obsahuje beta karotén, alfa karotén, luteín a lykopén. Nájdeme v ňom aj minerály ako draslík, fosfor, mangán, horčík, železo, meď a vápnik.

Zázračný zázvor lieči

Toto super zdravé korenie má silné protizápalové a detoxikačné účinky, preto sa používa v mnohých detoxikačných kúrach.

Vďačí za to prevažne obsahu gingerosolov, ktoré sa vyznačujú mocnými protizápalovými a protikŕčovými účinkami na tráviaci systém. Mnohé štúdie dokazujú, že zázvor má pri liečení morskej choroby (neustále húpanie) ešte lepšie výsledky než tradičné lieky predpisované na tento účel.

Takisto zázvor zmierňuje prejavy morskej choroby ako sú zvracanie, nevoľnosti, točenie hlavy a potenie. Netreba zabúdať ani na veľmi silné protizápalové účinky pri artritíde, reume a bolestiach kĺbov. Jeho užívanie prináša pacientom výraznú úľavu od bolestí. Ukazuje sa, že zázvor dokáže predchádzať a dokonca aj liečiť rakovinu. Zvlášť prospešný je pri rakovine a iných problémoch s prostatou a tiež pri kolorektálnej rakovine.

Teraz vám prezradíme jeden špeciálny recept na detoxikačnú kúru pre celé telo, ktorá dokáže z tela odstrániť rádioaktívne prvky, ťažké kovy a iné chemické jedy.

Okrem zázvoru využíva aj epsomskú soľ. Ide o potentnú látku, ktorá v tele vytvára reverznú osmózu pomocou ktorej dokáže z buniek dostať aj také toxíny, ktoré iné detoxikačné kúry nedokážu.

Úžasný detoxikačný kúpeľ

Budete potrebovať tieto suroviny:

  • 1/2 šálky (0,5 až 1 dcl) čerstvo postrúhaného zázvoru
  • 1 šálku (1 až 1,5 dcl) epsomskej soli, čiže síran horečnatý
  • pár kvapiek zázvorového éterického oleja (voliteľné)

Postup:

Nasypte všetky suroviny do vane naplnenej horúcou vodou.

Ak nemáte čerstvý zázvor, môžete použiť asi polovičné množstvo zázvorového prášku.

Vojdite do vane a užite si tento príjemný detoxikačný kúpeľ na približne 15 až 20 minút. Ak vychladne môžete si pripustiť trochu teplej vody.

Po kúpeli sa odporúča vypiť dostatok tekutín, najlepšia je čistá voda.

ZDROJ: takprosto cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>