Ak niekto, koho poznáte, kupuje mandľové mlieko, povedzte mu, aby to nerobil. Tu je dôvod

Mandle sú neuveriteľne zdravé a poskytujú mnohé zdravotné výhody, pretože sú bohatým zdrojom zdravých tukov, bielkovín, flavonoidov, antioxidantov a prospešných fenolov.

Preto ich pridanie do vašej pravidelnej stravy prinesie veľa výhod a veľa energie tela. Napriek tomu, že ho početní ľudia konzumujú a veria, že je dokonca zdravšie ako mliečne, varianty mlieka nie sú také zdravé, ako si myslia.

Konkrétne, mandľové mlieko nakupované v obchode obsahuje viac vody, sladidiel a prísad než mandlí. Priemerná škatuľa tohto mlieka má iba niekoľko mandlí.

Výskum našiel iba 2 percenta mandlí v značke Alpro mlieka v Spojenom kráľovstve a zvyšok je zmes sladidiel, vody, vitamínov A, E, D a karagénanu (zahusťovadlo).

Preto potrebujete vypiť celú škatuľu, aby ste získali potrebné živiny. To vysvetľuje nízke množstvo kalórií v ňom, pretože pohár obsahuje len 30 kalórií, zatiaľ čo dávka mandlí má 160 kalórií.

Avšak vzhľadom na zisky odvetvia mandľového mlieka tieto skutočnosti nie sú verejne odhalené.

Aditíva v tomto mlieku okrem toho obsahujú bežný zahusťovadlo, karagén, ktorý spôsobuje zápal tráviaceho traktu.

Preto vám dôrazne odporúčame, aby ste prestali kupovať túto zmes vody, prísady, sladidlá a niekoľko mandlí a namiesto toho robíte svoje vlastné mandľové mlieko. Týmto spôsobom môžete pridať ďalšie mandle, aby ste pridali živiny do mlieka a vyhli sa sladidlám a prísadám.

Tiež jej príprava je veľmi jednoduchá, všetko, čo musíte urobiť, je nechať nasiaknuť surové, organické mandle vo vode cez noc a zmiešať ich s 3 šálkami vody v mixéri ráno. Potom ho preceďte cez tkaninu, presuňte ho do fliaš a nechajte ju v chladničke až na 3 dni.

Potrebné pokyny na prípravu vlastného mandľového mlieka sú oveľa zdravšie ako komerčné varianty. Ak chcete obohatiť jeho chuť, môžete tiež pridať škoricu alebo trochu vanilkového extraktu.

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>