Ak chtete spať celú noc bez jediného prebudenia, bez obáv o vedľajšie účinky spacích piluliek, muškátový oriešok vám v tom pomôže

Nie je nič horšie, ako byť neschopný zaspať po náročnom dni. Ak patríte medzi nich, nebojte sa, pretože nie ste jediní, ktorý sa s týmto problémom zaoberajú. V skutočnosti „približne 30% dospelých trpí nespavosťou, pričom 10% hovorí, že to majú následky počas dňa.

„To znamená, že takmer 1 z 3 dospelých nemá dostatočné množstvo spánku a vážne postihuje 1 z 10 pacientov. Takmer polovica sa sťažuje na nedostatok spánku bez ohľadu na diagnózu nespavosti. “

Väčšina ľudí sa obráti na lieky na spanie, ale pomáhajú len v krátkodobom horizonte. Okrem toho prezentujú široké spektrum vedľajších účinkov, ako sú bolesti hlavy, závrate, hnačka, zmeny chuti do jedla, pálenie alebo brnenie v končatinách, bolesť brucha, neobvyklé sny, slabosť, problémy s pozornosťou a pamäťou, plynatosť, zápcha, pálenie záhy a problémy s udržiavaním rovnováhy.

Nespavosť a depresia

Nespavosť je veľmi častou diagnózou pre tých, ktorí nie sú schopní spať kvôli faktorom, ak sa často prebúdzajú v noci, znovu je ťažké zaspať, alebo prebudzajú sa príliš skoro, alebo jednoducho skoro vôbec nespia.

Medzi najčastejšie príčiny nespavosti patrí depresia, úzkosť, hypertenzia alebo zdravotné problémy a choroby.

S nepríjemnými príznakmi ako nedostatok koncentrácie, slabá pamäť, nižšia kognitívna funkcia, hnev, nedostatok koordinácie a nálady.

A, čo môže človek urobiť? No, dobrá správa je, že okrem jemnej hudby a harmančeka muškátový oriešok môže byť použitý na nespavosť a nedostatok spánku. Ak by ste chceli spať celú noc, bez obáv o vedľajšie účinky spacích piluliek, prečítajte si ďalej!

Muškátový orech na nespavosť

Vzhľadom na silnú chuť, väčšina ľudí používa toto korenie šetrne. Ak teda nespavosťou trpíte, je najvyšší čas to zmeniť. Muškátový orech je naplnený myristínom, zlúčeninou, ktorá inhibuje uvoľňovanie enzýmov spôsobujúcich stres. Inými slovami, funguje ako silné sedatívum, ktoré pomáha pri nespavosti aj pri nedostatku spánku.

Tu je niekoľko tipov, pokiaľ ide o muškátový oriešok a jeho spotrebu:

  • Muškátový orech by sa mal užívať s mierou.
  • Toto korenie sa neodporúča pre tehotné ženy ani deti v dôsledku možnej toxicity, hoci je to veľmi zriedkavé.
  • Vzhľadom na to, že muškátový orech bol pri vysokých meraniach spojený s toxicitou a halucináciami, uistite sa, že nikdy neprekročíte ¼ čajovej lyžičky a podávate ho len pod dohľadom svojho lekára.
  • Upozorňujeme, že muškátový oriešok môže reagovať s niektorými liekmi, preto vždy konzultujete s lekárom v prípade, že užívate nejaké.

Ako používať muškátový orech

Pre najjednoduchší recept zmiešajte ¼ čajovej lyžičky muškátového orieška so šálkou vody 1.5-2 dcl a vypite to hodinu pred spaním. Ak to na vás nefunguje, môžete ho vymeniť za zmes muškátový orech s medom. Zmiešajte štipku muškátového prášku s lyžičkou medu a konzumujte pred spaním.

ZDROJ:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>