Ak chcete vyskúšať účinky morskej soli, jednoznačne si vyberte soľ z Mŕtveho mora, prináša neuveriteľné výhody

Medzi Jordánskom, Izraelom a Palestínou je mŕtve soľné jazero staršie ako 15 miliónov rokov.

Medzi najslanejšími vodnými plochami planéty má Mŕtve more slanosť 34,2% – je to desaťkrát viac slanšie ako oceán. Jeho slanosť vytvára kruté prostredie pre flóru a faunu, čím získava meno Mŕtve more, pretože v ňom môže prežiť veľmi málo mikroorganizmov.

Minerálna zmes soli mŕtveho mora

Miesto liečenia od staroveku je Mŕtve more jedným z najznámejších kúpeľov na svete. Cvičenie čo je teraz známe ako talasoterapia, starobylé egyptské, grécke a rímsky návštevníci by sa kúpajú vo vznášajúcich sa vodách a rozotierajú si morské bahno po celom svojom tele, aby očistili, zjemnili a oživili pokožku.

Terapeutické účinky soli z Mrtvého mora sú odvodené od jeho mimoriadne bohatej minerálnej kompozície. Hoci obsahuje viac ako 20 prvkov, tieto sú najrozšírenejšie:

Horčík  – horčík je silný protizápalový prostriedok, ktorý bojuje proti depresii, zlepšuje spánok a posilňuje kosti. Je to viac ako 300 dôležitých reakcií vo vašom tele, vrátane svalových pohybov, opravy DNA, produkcie energie a bunkovej signalizácie.

Draslík  – elektrolyt s kladným nábojom, ktorý vedie elektrickú energiu v tekutinách v bunkách tela, draslík je životne dôležitý pre hydratáciu, srdcový rytmus, svalové kontrakcie a pH rovnováhu.

Sodík  – hoci je často znesvätený, pretože naša strava má sklon obsahovať nadmerné množstvo soli, sodík je základným elektrolytom potrebným na vstrebávanie a prepravu živín, rovnováhu tekutín, krvný tlak a prenos nervových signálov.

Vápnik  – hrá dôležitú úlohu v zdravých kostiach a zuboch, vápnik je tiež potrebný na obeh krvi, uvoľňovanie hormónov, reguláciu telesnej hmotnosti a stabilizáciu enzýmov.

Síry  – síra pomáha pri syntéze bielkovín, podporuje chrupavku a spojivové tkanivá, pomáha telu odolávať baktériám a čistí telo toxínov.

Ako môže byť morská soľ použitá pre zdravie a krásu

Po stáročia sa ľudia ponárajú do Mŕtveho mora na liečbu širokého spektra zápalových chorôb ….

1. Soľ z Mrtvého mora je hlboko hydratačná

Kúpanie v roztoku 5% soli z mŕtveho mora zlepšuje hydratáciu pokožky, znižuje začervenanie a drsnosť a zlepšuje kožnú bariéru podľa štúdie uverejnenej v roku 2005. Trpiaci atopickým ekzémom a suchou kožou ponorili jednu ruku do morskej vody a druhú ruku nie a ruka ponorená bola hladká počas 15 minút.

Protizápalové a hydratačné účinky soli mŕtveho mora sú spôsobené vysokým obsahom horčíka. Horčíkové soli sa viažu na vodu, čo zvyšuje absorpciu a priepustnosť pokožky.

2. Mliečna soľ čistí a dezinfikuje

Vďaka prirodzeným antibakteriálnym vlastnostiam síry je soľ z Mrtvého mora vynikajúca na čistenie povrchu pokožky. Vzhľadom k tomu, že soľ z Mŕtveho mora obsahuje len malé množstvo sírnych solí, ponúka jemný spôsob, ako znížiť mastnú pokožku a odstrániť akné.

3. Je vynikajúcim exfoliátorom

Iný spôsob, ako soľ z Mrtvého mora pomáha vyčistiť pokožku, je schopnosť oddeliť odumreté bunky kože, ktoré môžu prispieť k drsnosti pokožky, upchatým pórom a škvrnám. Ak chcete urobiť kefovanie, skombinujte ½ šálky jemne mletej soli z mŕtveho mora s ¼ šálkou kokosového oleja.

4. Mŕtva morská soľ podporuje mladistvú pleť

Pri hodnotení účinkov soli z Mrtvého mora na starnúcu pleť výskumníci zistili, že znižuje drsnosť pokožky, ktorá prispieva k jemným čiaram a hlbokým vráskam. V porovnaní s placebom, komerčne pripraveným gélom proti vráskam a 1% roztokom soli z mŕtveho mora boli tieto masti aplikované dvakrát denne počas štyroch týždňov. Zatiaľ čo gél s placebom a proti vráskam znížil drsnosť pokožky o 10% a 27%, liečba soľou v mŕtvom mori bola lepšia pri vyhladzovaní kože, čo znižuje hlboké vrásky o viac ako 40%.

5. Liečia podmienky chronickej kože

Kombinácia minerálov v soli z Mrtvého mora priniesla zázraky pre ľudí, ktorí trpia na suchú, citlivú a svrbivú pleť.

Ako liečba psoriázy kúpanie soli z Mŕtveho mora raz denne počas 20 minút počas troch týždňov znížilo skóre pacientov psoriázu o priemerné percento 34,8%. Jeden mesiac po skončení liečby naďalej znižovali v priemere o 43,6%.

V prípade atopickej dermatitídy bolo 49 pacientov s ekzémom kúpaných v Mŕtvom mori; potom strávili nejaký čas na slnku – terapeutickú prax nazývanú klimatoterapia. Použitím indexu atopickej dermatitídy (SCORAD) sa výrazne zlepšili symptómy suchosti, začervenania, opuchu a odlupovania. Klimatoterapia v oblasti Mŕtveho mora s pobytom trvajúcim viac ako štyri týždne viedla k vylučovaniu ekzému o viac ako 95%.

6. Mŕtve mora soľ uvoľňuje reumatoidnú artritídu

Bolestivé opuchy kĺbov a reumatoidná artritída môžu v priebehu času viesť k erózii a deformácii kostí. Aj keď neexistuje žiadna liečba, terapia soľou z Mŕtveho mora sa ukázala ako účinná liečba mnohých príznakov reumatoidnej artritídy.

7. Zmierňuje bolesť svalov

Namočením svalov do soli z Mrtvého mora môže pomôcť zmierniť svalové kŕče a bolesť a ponúka relaxačný spôsob, ako zmierniť bolesť a nepohodlie unavených a napätých tkanív.

Testovanie účinkov na fibromyalgiu – chronický stav charakterizovaný svalovou bolesťou, únavou, poruchami spánku, poruchou pamäti a výkyvmi nálady – vedci zistili, že kúpanie v Mŕtvom mori počas 10 dní zlepšilo závažnosť a frekvenciu symptómov. Oslobodenie od bolesti, únavy, stuhnutia, úzkosti, bolesti hlavy, problémov so spánkom a opuchu kĺbov bolo okamžité a trvalo tri mesiace po liečbe.

ZDROJ:lushzone.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>