Aj vy ste mlsný jazýček a hľadáte spôsoby ako znížiť chuť na sladké maškrty? Práve ste na ne narazili, tieto triky naozaj fungujú

Všimli ste si niekedy, ako keď máte krátky spánok, ste vyčerpaný, máte tendenciu túžiť po sacharidoch? Je zvlášť mizerná odroda bez živín, ktorej by za normálnych okolností mohlo ľahko odolať?

Cukor obsahuje jednoduché sacharidy, ktoré vám poskytnú okamžitú dávku energie a pocit uspokojenia, ale tie pocity majú len krátke trvanie, takže netrvá, než sa vráti chuť.

Skúste tieto triky naozaj fungujú

Počkajte chvíľu

Ak dostanete chuť na sladké, väčšinou hneď namierite rovno do komory. Stop! Počkajte chvíľu. Je preukázané, že ak vydržíte 10 minút, chute sa znížia alebo prejdú. Zabavte niečím iným aby ste nemysleli na sladké. Nakoniec tá chuť prejde.

Napite sa vody

Známy trik, ktorý skutočne funguje! Vypite pohár vody, ale nie studenej. Aby splnila svoj účel, teda potlačila chuť na sladké, musí byť teplá. Po nej vás túžba po sladkých dobrotách určite prejde.

Vyskúšajte jablčný ocot

Zrejme ste už počuli o účinkom jablčného octu na chudnutie. Hovorí sa o ňom ako o zázraku, ktorý nás dokáže zbaviť prebytočných kíl. Navyše, obsahuje množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a iných cenných látok. Okrem toho, že podporuje spaľovanie tukov, potláča aj chuť na sladké. Dajte si polievkovú lyžicu jablčného octu hneď ráno, keď sa zobudíte alebo ho môžete vyskúšať zriedený s vodou a vypiť pred každým jedlom.

Horká čokoláda

Ak máte pocit, že bez sladkého to nepôjde, majte v zálohe kvalitnú horkú čokoládu. Ak vás prepadne chuť, ktorá sa nedá nijako zastaviť, odlomte si radšej kocku, ako sa po hodine boja vzdať a zjesť ju celú.

Skúste žuvačky

Môžete odvrátiť chuť na sladké so žuvačkou. Výskum potvrdil, že žuvačky oklamú svoje telo, aby si mysleli, že niečo jete, a to môže viesť k zníženiu neprekonateľnej chuti.

 

ZDROJ:healthy-holistic-living.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>