Aj vy patríte medzi tých, ktorí pri zapnutí klímy v aute okamžite zatvárajú okná? Už nikdy to nerobte. Toxín, ktorý z nej vychádza spôsobuje rakovinu

Mnoho ľudí zapína klimatizáciu, keď sadne do svojho auta, dokonca aj bez premýšľania. Ale vedeli ste, že to môže byť pre vás a všetkých okolo vás skutočne nebezpečné?

Je to preto, že keď opúšťame naše autá, zatvárame okná. Kedykoľvek ho necháme v tieni, zhromažďuje sa v ňom 400-800 mg benzénu.

Keď je vaše auto zaparkované na slnku, napr. pri teplote vyššej ako 16 stupňov Celzia, úroveň benzénu sa môže zvýšiť na 2000 – 4000 mg a to je 40-násobné prekročenie povolenej úrovne.

Ani o tom netušíme ale vdychujeme benzén do pľúc a ten začne z pľúc prechádzať do krvi a odtiaľ do zvyšku tela. Je to toxín, ktorý spôsobuje rakovinu.

Tento nebezpečný toxín veľmi nepriaznivo vplýva hlavne na obličky, pečeň a kostné tkanivá. Náš organizmus potrebuje veľa času, aby ho eliminoval. 

V príručkách vozidiel sa hovorí, že pred zapnutím klimatizácie by sme mali otvoriť okno vozidla, ale nepíšu prečo.

Toto je potrebné praktizovať, skôr, ako naštartujete

Naštartujte auto a nechajte okná otvorené na niekoľko minút, kým sa dobre odvetrá  nahromadený plyn z klimatizácie. a prevetrá vzduch v aute.

Musíte začať praktizovať toto, aby ste mohli chrániť seba a všetkých okolo vás pred toxínmi. Dôsledky môžu byť smrteľné.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>