Aj vy bežne usilovne odstraňujete semená z melóna? Tak to už nikdy nerobte, dozviete sa, prečo, by ste tak nemali nikdy robiť

Vodný melón je konečným ovocím leta. Je osviežujúci, hydratačný a naozaj šťavnatý – ak nájdeš ten dokonalý. U väčšiny z nás je bežné, že sa usilovne zbavujeme každého semena predtým, ako si užívame ovocie. Ale namiesto toho, aby ste ich vyhodili, mali by ste ich skutočne jesť. Tu sú dôvody, prečo:

 1: Semená sú dobré pre vaše zdravie

 Môže to prísť ako prekvapenie, ale melónové semená majú veľa zdravotných výhod. Sú bohatým zdrojom vitamínov a minerálov vrátane:

 Aminokyselín

Semená obsahujú arginín, lyzín, kyselinu glutámovú, tryptofán a ďalšie esenciálne aminokyseliny, ktoré telo nedokáže samo vyrobiť. Tieto aminokyseliny majú svoje vlastné výhody, napríklad arginín, môžu zlepšiť metabolizmus a sexuálne a srdcové zdravie.

Magnezium

100 gramov semien melóna môže poskytnúť 139% horčíka RDA. Minerál je pre naše kardiovaskulárne zdravie a môže pomôcť normalizovať náš krvný tlak.

Lykopén
Tento antioxidant má mnoho výhod, vrátane podpory zdravia srdca a mužskej plodnosti.

B Vitamíny
Semená sú tiež bohaté na rôzne vitamíny B, vrátane niacínu, kyseliny listovej, kyseliny pantoténovej, tiamínu a riboflavínu.

Anti-Diabetes
Varte niekoľko melónov semien v litri vody asi 45 minút. Uchovávajte nádobu pokrytú a každý deň môžete piť tekutinu na liečbu cukrovky.

2: Melónové semená môžu zlepšiť zdravie a vzhľad pokožky 

Jedením semien môžete udržať vašu pokožku žiarivú a vyzerajúco zdravú zvnútra:

Nenasýtené mastné kyseliny
Tieto tuky môžu pomôcť udržať pokožku hydratovanú, pevnú a mäkkú, pričom zabraňujú akné a iným problémom s kožou.

Antioxidanty
Antioxidanty v semenách môžu udržiavať mladistvú žiaru pokožky a môžu zabrániť starnutiu pokožky.

Olej
Olej v semenách môže pomôcť pri odstraňovaní nečistôt, mastnoty a mazu v póroch kože.

3: Melónové semená sú tiež prospešné pre vaše vlasy

Konzumácia semien môže pomôcť udržať vaše vlasy zdravé, takže to nebude náchylné k poškodeniu a bude vyzerať lesklé a silné.

Meď
Semená majú meď, ktorá pomáha pri výrobe melanínu, pigmentu, ktorý dodáva farbu vlasov a kože.

Olej
Okrem použitia oleja na pokožku môže byť tiež prínosom pre vaše vlasy a pokožku hlavy. Môže urýchliť rast vlasov a zlepšiť ich vlhkosť, takže to vyzerá krásne.

Samozrejme, nemali by ste semená jesť priamo z ovocia. Musia byť naklíčené, vylúpané a dokonca aj vysušené. Niektorí dávajú prednosť praženiu, zatiaľ čo iní ich pripravujú na čaj.

ZDROJ:worldhealthguide.org

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>