Aj keď dodržiavate neuveriteľne čistú stravu a nemáte žiadne sťažnosti na vaše zdravie, môžu sa vo vašom tele nachádzať parazity

Väčšina obyvateľov rozvinutých krajín je presvedčená, že parazity sa nachádzajú iba u ľudí, ktorí žijú pod hranicou chudoby. Napriek klamlivosti takéhoto rozsudku tento mýtus naďalej existuje. Helmintovia sú v rozvinutých krajinách veľmi časté a podľa niektorých odhadov trpia približne 50% celkovej populácie. Podľa Marylandskej univerzity môžu niektoré paraziti žiť v črevách desiatky rokov bez toho, aby spôsobili akékoľvek príznaky. Dobrou správou je, že väčšina z nich sa stále prejavuje, a čo je najdôležitejšie, pozorne počúvať ich telo. Okrem toho existujú spôsoby, ako sa zbaviť parazitov a z väčšej časti sú ľahké a bezpečné. Čistenie od helmintov je bežnou praxou v mnohých krajinách, pretože bez ohľadu na to, aké nechutné sú, sú jednoducho nevyhnutné a súčasťou nášho života. Aj keď dodržiavate neuveriteľne čistú stravu a nemáte žiadne sťažnosti na vaše zdravie, môžete mať aj parazity.

 Známky, že vaše telo je infikované parazitmi:

1. Veľmi často sa cítite unavené, vyčerpané a unavené.

2. Veľmi často sa po jedle necítite sýtosť.

3. Počas cesty v zahraničí ste trpeli cestovateľskou hnačkou.

4. Často trpíte otravou jedlom a trávenie vás neustále obťažuje.

5. Máte ťažkosti so zaspávaním a často sa nabádate k prebudeniu uprostred noci.

6. U vás bola diagnostikovaná anémia s nedostatkom železa.

7. Máte podráždenie kože alebo nevysvetliteľnú vyrážku, žihľavku, rosaceu alebo ekzém.

8. Počas spánku vás bolia zuby.

9. Vycítite bolesť svalov alebo kĺbov bez prírodných príčin.

10. Trpíte nevysvetliteľnou zápchou alebo hnačkou.

Ako sa objavujú parazity?

Infikovanie parazitov je dosť jednoduché, hlavne ak nemáte často zvyky umývať ruky. Deti sú pre nich citlivejšie než ostatní.

Môžete tiež získať parazity prostredníctvom zeleniny alebo ovocia. Koniec koncov, mikroskopické parazity žijú na všetkých rastlinách. A môžu sa dostať do vášho tela, aj keď ich umývate dobre. Tiež dostanete parazity z mäsa, aj keď je dobre varené. Čo môžeme povedať o tých, ktorí milujú steaky s krvou alebo sú vôbec radi surových potravín. A samozrejme, ak máte domáce zviera alebo žijete v blízkosti zvierat, potom máte pravdepodobne parazity vo vašom tele. Má váš pes zvyk oblizovať tvoju tvár? Iste, je to veľmi pekné, ale to tiež znamená, že musíte čistiť telo od parazitov niekoľkokrát do roka.

Je dôležité pochopiť, že parazity sú nevyhnutné, ale očistenie pomôže posilniť váš imunitný systém. Vedci tvrdia, že 90% všetkých ľudí má problémy s parazitmi aspoň raz v živote. Črevné helminty môžu ovplyvniť gastrointestinálny trakt osoby alebo zvieraťa. Aj keď sú schopní prežiť v rôznych častiach tela, ale väčšinou kolonizujú steny čriev. Takýchto parazitov môžete získať niekoľkými spôsobmi – prostredníctvom neupravenej zeleniny a ovocia, zle pripraveného mäsa alebo kontaminovanej vody. Taktiež vstupujú do tela počas cestovania, pri kontakte so zvieratami alebo cez pokožku. Existuje niekoľko typov parazitov, s ktorými sa môžete nakaziť.

Trichinella – infekcia týmto mikroskopickým parazitom vedie k trichinóze. Môžete sa nakaziť, ak budete jesť surové alebo zle varené mäso.

Nematódy – tieto hlísty sú infikované 576 až 740 miliónmi ľudí na svete. Akonáhle boli tieto parazity veľmi bežné v USA, najmä na juhovýchode. Môžete sa nakaziť, vrátane chôdze naboso na kontaminovanej pôde.

Dientamoeba Fragilis – tento parazit je jedným z najmenších, ktorý môže žiť v tenkom čreve.

Ako očistiť telo od parazitov

V mnohých kultúrach po celom svete sa parazitné čistenie vykonáva pravidelne, ale v našej krajine to nie je taká bežná prax. Takéto čistenie môže byť veľmi účinné, stačí 7-10 dní, aby často používali niektoré bylinky. Najsilnejšie byliny na čistenie od parazitov sú palina, čierne orechy, klinčeky, tymian, koreň lopúcha, kajenské korenie a riasy amar. Komplexy, ktoré obsahujú správne pomery týchto byliniek sa nachádzajú v obchodoch so zdravou výživou a dokonca aj v bežných supermarketoch. Ale tiež si môžete kúpiť bylinky samostatne a miešať sami, dodržiavať správne dávkovanie. Najčastejšie rastliny Škrupina vlašských orechov (zelená) sa používa ako antibakteriálne, antiparazitické, protivírusové a protiplesňové činidlá. Jeho aktívnymi zložkami sú taníny, yuglón a jód. Tinktúra škrupiny zabíja dospelých parazitov. Pelyň je známy svojimi antihelmintickými vlastnosťami, ale tiež pomáha zvyšovať trávenie. Zvyšuje kyslosť žalúdka a tvorbu žlče. Zabíja parazity vo fáze lariev. Klinček je antiparazitárne a antifungálne činidlo, ktoré môže znížiť bolesť. Zabíja vajíčka hlíst.

Musíte pochopiť, že čistenie parazitov nie je príjemným postupom. Väčšina bylín má horkú chuť, navyše, po začatí postupu, začnú šľapaje opustiť telo. Samozrejme, že v tom čase budú mŕtve, ale ich vzhľad a veľkosť môže vydesiť nepripraveného človeka.

ZDROJ:/diseases-and-conditions/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>