Aby vám neznepríjemňovali leto komáre, použite tento mexický trik, funguje perfektne

Môžete sa zbaviť komárov s pomarančmi a klinčekami? Áno, a toto je spôsob, ktorý sa používa v Mexiku. Novinárka Vanessa Brownová ho tam videla a zdieľala on-line. Možno to vyskúšate?

Pomaranče a klinčeky na komáre

Viem, že spôsob, ako sa citróny a klinčeky odradia včely, ale prvýkrát som sa stretla s myšlienkou vystrašiť komáre cez pomaranče a klinčeky. Vanessa bola v Mexiku v meste Miraflores. Vzduch bol vlhký, teplota bola až 25 stupňov Celzia a komáre a motýle ako posadnutí lietali okolo. To však nebolo to, čo ju prekvapilo.

Na stoloch v reštaurácii, pomaranče zdobené klinčekmi a horeli. Spočiatku si myslela, že to boli len ozdoby, ale potom sa ukázalo, že to bol účinný spôsob pre komárov, ktorí používali majiteľov tohto miesta. Jediné, čo musíte urobiť, je dať nejaké klinčeky do polovice pomaranča, naliať do neho vodku alebo lieh a zapáliť. Zápach príjemný pre nás, ale pre komáre to bude neznesiteľné.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>