Aby kilá začali ubúdať aj bez námahy a odriekania, riaďte sa našimi tipmi, výsledok bude rýchly

Kto prijíma malé množstvo energie, automaticky chudne. Keď sa budete riadiť našimi tipmi, podarí sa vám to celkom bez námahy.

Tipy ako sa nemučiť a nehladovať

Zákazy všetko len sťažujú

Samozrejme, že pri jedení sladkého, mastného a pití alkoholu by ste sa mali krotiť. Nezakazujte však sama sebe návštevy reštaurácie, večierkov alebo posedenie pri káve. Možno pár dní vydržíte, ale potom budete mať potrebu vynahradiť si stratený čas a celkový súčet prehreškov počas týždňa môže byť rovnaký ako predtým, alebo ešte vyšší.

Ochráňte sa pred jojo-efektom

Jednostranné diétne kúry nevedú k ničomu – okrem vašej frustrácie a následnému jojo-efektu. Preto ani neskúšajte chudnúť napríklad spôsobom, že obmedzíte svoj jedálny lístok na nízkotučný tvaroh so zemiakmi alebo sucháre s reďkovkami. Keď sa po takomto stravovaní vrátite k normálnemu jedlu, hneď sa to ukáže na vašej postave. Chudnutie má byť založené na menšom energetickom príjme a väčšom výdaji, inak to nefunguje.

Bez tuku to nejde

Jasné, že z tuku vzniká tuk v našom tele. Preto by sme ním mali naozaj šetriť. Ale 30 g denne by ste napriek tomu mali prijať. Menej tuku je nezdravé pre náš organizmus, ktorý tuk potrebuje na to, aby mohol využiť niektoré vitamíny. Najvhodnejšie sú rastlinné tuky (repka olejná, olivový, slnečnicový olej) a rybacie mäso.

Počúvajte svoje chute

Ak máte neodolateľnú chuť na pečené mäsko a snažíte sa ju potlačiť chrúmaním extrudovaného pečiva alebo knäckebrotmi, nečudujte sa, že vás to neuspokojí. Od zdravých chlebíkov rýchlo prejdete na iné maškrty a nakoniec bude súčet prijatých kilojoulov vyšší, ako keby ste zjedli to pečené mäsko. Preto si dobre premyslite, či stojí za to odolať.

Buďte realistka

Nesnívajte o tom, že za dva týždne schudnete desať kíl. Možno sa to dá, ale za akú cenu?! Možno sa ženiete za príťažlivým zovňajškom, ale myslite aj na svoje zdravie! Tomu prospieva postupné zhadzovanie kíl, a to maximálne 1 kilogram za týždeň. Takýmto spôsobom sa vám nemôže stať, že ochabne pokožka alebo sa kilá o pár dní vrátia. Želáme vám veľa pevnej vôle.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>