96% toxických pesticídov z ovocia a zeleniny, môžete odstrániť pomocou tejto tajnej ale jednoduchej zložky, ktorú máte v kuchyni

Sóda na pečenie je magický výrobok s takým množstvom praktických aplikácií, ako je liečenie pálenia záhy, čistenie bielych odevov a teraz nový výskum zistil, že táto zložka zázrakov môže odstrániť až 96% pesticídov z ovocia a zeleniny.

Tím výskumníkov na univerzite v Massachusetts uskutočnil štúdiu o slávnostných jablkách na určenie účinnosti pečenia sódy pri čistení plodov.

Počas výskumného tímu použili dva najbežnejšie pesticídy thiabendazol a phosmet na organické gala jablká. Thiabendazol je fungicíd, ktorý bol predtým poznačený svojou schopnosťou preniknúť do jablkových šupiek. Phosmet je populárny insekticíd, hovoria odborníci. Vedci potom vypláchli kontaminované jablká tromi rôznymi tekutinami, medzi ktoré patria: voda z vodovodu, jednostranný roztok sódy a sódu na pečenie a komerčné roztok na bielenie schválený  Agentúrou na ochranu životného prostredia USA . Komerčný bieliaci roztok je najbežnejšie používanou kvapalinou v čistiacich výrobkoch.

Výsledky ukázali, že ponorenie jabĺk do roztoku so sódou na pečenie sódy na dve minúty odstráni viac pesticídov ako dvojminútové namočenie v bieliacom roztoku alebo dve minúty oplachovania pod tečúcou vodou. Ale trvalo 12 až 15 minút v roztoku sódy na pečenie, aby sa úplne zbavili pesticídov použitých v tejto štúdii.

Ako používať sódu na umývanie

Sóda na pečenie môže byť použitá na čistenie rezíduí pesticídov z pevnej zeleniny a ovocia. Pretože jedlá sóda je alkalická soľ, robí ekologické a efektívne umývanie produktov.

Ak ju chcete použiť, jednoducho pridajte niekoľko polievkových lyžíc jedlej sody do misy s vodou, kde namáčate svoje ovocie a zeleninu, čo by sa malo byť vykonané niekoľko minút pred opláchnutím čerstvou studenou vodou. Prípadne poprášte sódu na pečenie a prečistite ju štetcom.

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>