9 vecí, ktoré robíte, by ste mali okamžite stopnúť, poškodzuje to vaše zdravie, tá tretia ma veľmi prekvapila

Po prvé, mali by ste vedieť, že hlavnou úlohou obličiek je odfiltrovať krvný obeh a odstrániť toxíny, odpad, mŕtve bunky a prebytočnú vodu.

Po správnom filtrovaní zbytočne ničíte telo vo vašom moči. Podľa odborníkov váš vstup kvapalín ovplyvňuje váš výkon. A to je hlavný dôvod, prečo sú testy moču najbežnejším spôsobom, ako lekári diagnostikujú zranenia, poškodenie alebo iné choroby obličiek.

Pite veľa vody každý deň! Pravdepodobne ste o tom už počuli, že? No, vždy je známe, že dehydratácia koreluje s nízkou funkciou obličiek, avšak až donedávna sa predpokladalo, že rehydratácia úplne obnoví funkciu obličiek. Nedávna štúdia ukázala, že opakovaná dehydratácia môže viesť k chronickému ochoreniu obličiek . A teraz, keď viete, že dehydratácia ubližuje vašim obličkám, môžete byť v pokušení obrátiť sa na nealkoholické nápoje ako zdroj viac tekutín. Buďte však opatrní, pretože pitná sóda s obsahom fruktózy a glukózy a prísady v diétnej sóde môžu skutočne poškodiť vaše obličky. Nedávna štúdia potvrdila, že pacienti, ktorí konzumovali prirodzene osladené nealkoholické nápoje, vykazovali zvýšené riziko chronického ochorenia obličiek.

Zlozvyky, ktoré ohrozujú naše dravie

  1. Fajčenie 

Odborníci varujú, že používanie cigariet a iných výrobkov, ako je bezdymový tabak, znižuje funkciu obličiek.

  1. Používanie liekov

To je tiež veľmi dôležité pre vás pamätať – niektoré OTC lieky boli spojené s poškodením obličiek, ako sú aspirín , acetaminofén a ibuprofen.

  1. Extrémne cvičenie

Extrémne cvičenie môže spôsobiť vážne poškodenie obličiek. Takže sa uistite, že hovoríte so svojím lekárom o bezpečnosti vašich fitness návykov.

  1. Zlý spánok

Štúdia POTVRDZUJE – ľudia, ktorí spia menej ako šesť hodín v noci alebo viac ako desať hodín, mali hyperfiltráciu obličiek , včasné varovné príznaky ochorenia obličiek.

  1. Príliš veľa bielkovín

Renálna hyperfiltrácia môže byť spôsobená aj vysoko bielkovinovou stravou, najmä po masných jedlách. Pamätajte si, že kľúčovým faktorom v každom zdravotnom pláne je zmiernenie.

  1. Príliš veľa cukru

Tiež by ste mali vedieť, že konzumácia stravy s vysokým obsahom cukru môže viesť k rovnakým problémom. Znamená to, že by ste mali zostať ďaleko od príliš veľa cukríkov, čokolády a dezertov, kvôli obličkám.

  1. Nedostatok horčíka

Horčík má veľa funkcií vo vašom tele.

   

Existujú dva bežné mýty o zdravotnom stave obličiek , ktoré boli vyvrátené vedeckou štúdiou:

  • Alkohol proti poškodeniu obličiek

Niektorí odborníci si myslia, že pitie alkoholu spôsobuje poškodenie obličiek. V štúdii z roku 2015 výskumníci zistili, že opak je pravdivý: čím viac účastníkov hlásilo pitie, tým nižšie riziko chronického ochorenia obličiek.

  • Káva poškodzuje obličky

Štúdia v roku 2017 potvrdila, že medzi konzumáciou kávy a rizikom ochorenia obličiek neexistuje súvislosť.

Buďte zdravý a zdieľajte užitočné informácie!
ZDROJ:myhealthylifevision.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>