9 spôsobov, ako sa zbaviť migrény rýchlo bez akejkoľvek medicíny

Migrenózne bolesti hlavy sa týkajú pulzujúcej bolesti, ktorá postihuje tisíce ľudí po celom svete. Vyskytuje sa na jednej strane vašej hlavy a môže trvať dlhšie, ako očakávate.

Sú sprevádzané príznakmi ako zvracanie, nevoľnosť, brnenie v nohách a ramenách, citlivosť na svetlo a zvuk, slepé miesta a záblesky svetla.

Pred prijatím liekov na predpis sa pokúste tento problém vyriešiť prirodzeným spôsobom.

Na tento účel máme prírodné prostriedky, ktoré vám pomôžu trvale liečiť migrény. Skontroluj ich!

1. Zázvor

Zázvor je starý prírodný liek na liečbu bežných migrén. Pôsobí ako silný protizápalový prostriedok, ktorý riadi produkciu prostaglandínov, chemikálií, ktoré spôsobujú kontrakcie svalov.

Okrem toho zabraňuje zápalu v krvných cievach v mozgu a má negatívny vplyv na vaše hormóny.

Ako použiť:

Mali by ste mať čerstvé korene zázvoru a dôkladne ich očistiť. Nástrúhajte ho a naneste ju priamo na postihnuté miesta, aby ste dostali úľavu. Tiež môžete pridávať zázvor do čaju, aby ste získali všetky výhody.

2. Riešenie harmančeka 

Harmanček ponúka silné vlastnosti, ktoré dokážu liečiť migrény. Má silné protizápalové, antispazmodické a upokojujúce vlastnosti. Takže môže zabrániť strašným príznakom vašich migrén.

Je veľmi dôležité kupovať matricaria recutita alebo nemecký harmanček, ktorý prináša zlepšenie do niekoľkých dní.

Ako použiť:

Zahrejte šálku vody, kým nedosiahne bod varu. Pridajte 2-3 lyžice sušených kvetov a nechajte to stáť 5-10 minút.

Preceďte ho a pravidelne ho vypijte, až kým symptómy neodstránite. Ak chcete urobiť lahodný a silný tonikum proti migrénami, primiešajte med a citrónovú šťavu.

3. Kajanské korenie 

Kajenské korenie je jedným z najlepších prírodných liekov na migrény. Zlepšuje tok krvi a podporuje cirkuláciu.

Okrem toho obsahuje kapsaicín, zložku, ktorá funguje ako prírodný liek proti bolesti a môže zmierniť bežné migrény.

Ako použiť:

V šálke teplej vody pridajte polievkovú lyžicu prášku z kajenského korenia. Dobre premiešajte a konzumujte tento nápoj každý deň. Pridajte polovicu čajovej lyžičky medu a 1 lyžicu citrónovej šťavy, aby ste zvýšili jeho chuť.

4. Peppermint 

Peppermint má silné protizápalové vlastnosti a môže účinne upokojiť nervy. Tiež ponúka upokojujúci a antispazmodálny účinok.

Svojím vôňou zmierňuje pocit bolesti hlavy. Takže poskytuje okamžitú úľavu.

Ako použiť:

Mali by ste mať 1-2 lyžičky oleja z mäty piepornej. Ak chcete, pridajte k nej levanduľový olej.

Olej používajte na jemné masáže na spánkoch niekoľko minút a nechajte ho stáť 30 minút. Zopakujte tento proces každý deň, kým nezažijete vylepšenia.

5. Ľad

Ľadový balík je jednoduché, ale účinné riešenie na upokojenie vašej migrény. Má schopnosť inhibovať príznaky chronickej migrény a znížiť napätie.

Ponúka napínavý účinok, ktorý vám dlhšie uľahčí bolesť.

Ako použiť:

Nakrájajte niekoľko kociek ľadu do uteráka a položte ho na zadnú časť krku, čelo alebo spánky. Nechajte to pôsobiť 15-20 minút. Opakujte túto metódu, kým necítite úľavu.

6. Jablkový ocot

Jablkový muštový ocot je vynikajúci zdroj živín, ktorý môže účinne znížiť vaše migrény. Tiež to zlepší vaše celkové zdravie.

Zmierňuje zápchu, znižuje bolesť kostí, podporuje chudnutie, detoxikuje vaše telo a reguluje vysoký krvný tlak.

Ako použiť:

Do pohára vody pridajte 1 lyžicu organického jablkového octu. Pridajte tiež 1 lyžicu medu a dobre premiešajte. Každý deň konzumujte tento nápoj.

Ak trpíte chronickými migrénami, môžete postupne zvyšovať množstvo octu až na 3 polievkové lyžice.

7. Káva

Káva je najefektívnejšou domácou liečbou migrény. Káva obsahuje kofeín, ktorý môže blokovať špecifické receptory a brániť krvným cievam v mozgu, ktoré sú zodpovedné za vaše migrény.

V skutočnosti eliminuje všetky faktory, ktoré vedú k migréne. Avšak konzumujte ju s mierou, pretože nadmerný príjem kofeínu môže vyvolať migrény.

Ako použiť:

Varte vodu niekoľko minút. Pridajte 1 čajovú lyžičku kávy a nechajte ju zahriať počas 3-5 minút. Tento nápoj konzumujte denne. Ak chcete zvýšiť jeho účinnosť, pridajte niekoľko kvapiek citróna.

8. Jablká

Pravidelná konzumácia jabĺk môže znížiť riziko výstražných príznakov migrény. Tiež výrazne znižuje závažnosť migrény.

Ak zažijete príjemnú vôňu zelených jabĺk, skrátite epizódy migrény.

Ako použiť:

Mali by ste mať čerstvé jablká a odstrániť semená. Pridajte ich do odšťavovača a premiešajte. Pite to pravidelne, bez precedenia. Tiež, ak nechcete džús, jedzte jablká každý deň.

9. Masáž 

Masáž je ďalšou skvelou metódou na udržanie migrénovej bolesti hlavy pod kontrolou. Nedovolí, aby sa bolestivé signály dostali do vášho mozgu.

Stimuluje špecifické serotonínové receptory a zvyšuje aktivitu serotonínu, čím sa znižuje frekvencia a symptómy migrény.

Ako použiť:

Použite sezamový olej, aby jemne masírujte hlavu v kruhovom pohybe. Pridajte pol lahodnú lyžičku škorice a prášok z kardamónu.

Masírujte roh obočia, základňa lebky a stred čela. Po masáži nechajte olej odstávať 3-4 hodiny, potom ho opláchnite.

ZDROJ:healthandhealthyliving.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>