9 najrýchlejších domácich podporných prostriedkov na prirodzené čistenie hrubého čreva

Dôležitá úloha, ktorú má hrubé črevo, je získať živiny a vodu z potravín,  ktoré sa nedajú stráviť a stráviť potravu. Okrem toho konečník odstraňuje tuhý odpad z tela. Teraz v tomto článku vám ukážem najrýchlejšie domáce podporné prostriedky na prirodzené čistenie hrubého čreva.

Keď nefunguje správne a začne vstrebávať toxíny, namiesto ich odstránenia , to má za príčinu bolesť hlavy, zápchu, zvýšenie telesnej hmotnosti, znižuje energiu, prejavuje sa únava a chronické ochorenia.

Tieto problémy môžu byť spôsobené aj nestráveným jedlom. V dnešnom živote väčšina potravín, ktoré jeme, je plná prísad, konzervačných látok a mnohých ďalších chemikálií, čo vedie k hromadeniu hlienu v hrubom čreve, ktoré tvoria toxíny, ktoré trávia telo, ale s pomocou očisty hrubého čreva sa môžete zbaviť zlých toxínov a stimulovať tvorbu zdravých baktérií v črevách. To vám poskytne energiu a pomôže vášmu telu prijímať vitamíny a živiny.

Najlepšie prirodzené a jednoduché spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť vyčistiť črevo prirodzene

1. Voda

Áno, najlepšie, čo môžete urobiť na čistenie čriev, je piť veľa vody. Je veľmi dôležité piť 10-12 pohárov vody každý deň. To je jednoduchý spôsob, ako vaše telo prirodzene vymýva škodlivé toxíny a odpad.

2. Jablkový džús

Ďalšou najlepšou vecou, ​​ktorá vám môže pomôcť pri čistení čriev, je čerstvá jablčná šťava. Ak môžete piť jablkový džús po celý deň, môže to pomôcť rozložiť toxíny a zlepšiť zdravie pečene a tráviaceho systému.

3. Citrónová šťava

Citróny sú dobré pre tráviaci systém, pretože majú antioxidačné vlastnosti a sú plné vitamínu C. Z tohto dôvodu môže byť citrónová šťava vynikajúcou možnosťou očisty čriev.

4. Surová zeleninová šťava

Na čistenie čreva je veľmi dôležité vyhnúť sa spracovaným potravinám jeden alebo dva dni. Namiesto toho, aby ste konzumovali pevnú potravu, potrebujete niekoľkokrát denne piť čerstvú zeleninovú šťavu.

5. Potraviny bohaté na vlákninu

Jedlo bohaté na vlákninu pomôže pri čistení hrubého čreva od toxínov. Vlákno  podporuje mäkkú stolicu a podporí intestinálny pohyb čriev. To vám pomôže vylúčiť toxíny z tela. Potraviny bohaté na vlákninu vás tiež zbavia akýchkoľvek problému s črevami.

6. Jogurt

Použitie čerstvého jogurtu je dobrý spôsob, ako udržať zdravý konečník. Jogurt je probiotické jedlo, prináša probio kultúri  do čriev a pomáha tráveniu. Môže tiež bojovať proti zápalovým ochoreniam čriev.

7. Ľanové semená

Pretože ľanové semienka sú plné omega-3 mastných kyselín, antioxidantov a prírodných vláknin, ich môžeme pridávať do vašej stravy to je skvelý spôsob čistenia čriev.

8. Aloe vera

Aloe vera je známy liek na ničenie toxínov a pôsobí ako preháňadlo. Tým je aloe vera vynikajúcim prostriedkom na čistenie hrubého čreva. Aloe vera gél môže tiež liečiť ďalšie zdravotné problémy, ako sú bolesti hlavy, bolesti žalúdka, hnačka a zápcha.

9. Zázvor

Pomáha v procese trávenia, čo spôsobuje tok tráviacich štiav. Môžete použiť zázvor v niekoľkých formách, ako je strúhaný zázvor alebo džús.

Zdroj: fithacker ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>