9 drobných činností, ktoré vám pomôžu schudnúť, začnite jednou či dvoma z nich a uvidíte, že to pôjde aj bez prísnej diéty alebo cvičenia

Začali ste cvičiť, upravili ste si stravu a pomaly vidíte samu seba v plavkách v lete niekde na pláži. To je momentálne asi túžba každej z nás. Máme pre vás rady, ktoré by vám v tom mohli pomôcť. Začnite jednou či dvoma zmenami a uvidíte, že to pôjde.

Urobte z obývačky zónu bez jedla

Je jasné, že pred televíziou ide jedenie ľahšie. Ste zažratí do filmu a zároveň aj do nejakej dobroty. Skúste sa opäť vrátiť za kuchynských stôl, najlepšie bez televízora. Vychutnajte si svoje jedlo v pokoji, bez rozptyľovania a uvidíte, že vám vaše telo samo povie, že má dosť. Veľmi dobre to poznám – jedenie v obývačke. Nič moc pre udržanie stabilnej váhy.

Nevážte sa a nemerajte sa

Niekedy to býva veľmi demotivačných krok. Predstavte si, že už tri týždne sa snažíte, cvičíte, zdravo jete a potom sa postavíte na váhu a ubudlo sotva pol kila. Merania by sa tiež nemalo stať pravidelné.

Skúste sa odvážiť a zmerať na začiatku a potom až na konci celého procesu. Uvidíte, že vás to príjemne prekvapí a dodá vám to oveľa viac pozitívnej energie.

Neignorujte vaše chute, nájdite len zdravý spôsob, ako je uspokojiť

Ak budete hladovať, vaše telo to vyhodnotí ako krízový stav. Všetko, čo následne zjete, si uloží na „horšie časy“. Vzdelávajte sa. Skúste si vyhľadať zdravšie formy vašich obľúbených jedál, ktoré sa nechcete vzdať. Jedzte pravidelne menšie porcie a uvidíte, že skrotíte svoje chute a tiež seba.

Žiadne donášky jedál, varte si sami

Myslím, že nie je potrebné pripomínať, že domáca strava je to najlepšie, čo môžete svojmu telu dať. Ak nie ste zdatní v kuchyni, nevadí. Dnes už je internet plný návodov, receptov, takže sa nevyhovárajte a choďte do toho.

Samozrejme, keď nastane situácia, že nestíhate variť a potrebujete sa najesť, skúste skombinovať donášku jedla s predchádzajúcim krokom – tzn. zdravšie forma jedla.

Po schodoch chodievajte jedine pešo

Ak bývate na prvom poschodí ako ja, je to trochu náročnejšie. To však nie je iste prípad každého jedného z vás. Skúste chodiť po schodoch pešo. Že bývate na 8. poschodí? Žiadne výnimky. Chodíte v obchodnom centre po eskalátore? Nech sa páči, určite tam nájdete aj klasické schody.

Skúste myslieť pozitívne. Potešte sa, že vaša kancelária je až na 12. poschodí. Je to výzva, ktorú keď splníte, posunie vás to len vpred.

Nie každý je „posilkový“ typ. Niekto má radšej kontaktné športy, chodia na futbal, basketbal. Skúste posilňovňu vymeniť za plaváreň, poprípade nahovorte niekoho na badminton. Možností je naozaj veľa. Len sa pozrite okolo seba. Určite sa nájdu miesta vo vašom okolí, kam môžete vybehnúť, poprípade ísť niekam na turistiku.

Nenúťte sa do posilňovne, nájdite si šport, ktorý vás napĺňa

Čas strávený v prírode vás opäť pozitívne nabije na niekoľko dní. Ak už ste naozaj človek, ktorý nerád športuje, choďte do práce aspoň dvakrát týždenne pešo, urobíte niečo dobré pre svoje zdravie.

Pite čiernu kávu

Toto by som trochu poopravila. Pokiaľ máte radi čiernu kávu, je to v poriadku a bod máte splnený. Ak sa však nedokážete zbaviť mlieka v káve, pretože to zjemní jej chuť, vyskúšajte malú zmenu. Skúste si do kávy dať mandľové mlieko, poprípade sójové. Variácií je v obchodoch naozaj veľa, už stačí len vyskúšať. Môžem povedať, že mne osobne káva so sójovým mliekom chutí viac než s klasickým. Možno to bude aj váš prípad

Obmedzte sladené nápoje a alkohol

Neverili by ste, ako to môže pomôcť. Poznáte ten pocit, keď máte smäd a viete, že jediné, čoho sa chcete, napiť je studená voda? Odkedy nepijem sladené nápoje ani alkohol, zažívam tento pocit každý deň. Nerobí mi problém vypiť denne 3 litre vody, poprípade si dám minerálku.

Sladené nápoje nám prihadzujú zbytočné kilá a to isté platí o alkohole. Skúste si dať len pohár vína, keď už musíte, ale verte mi, dá sa vydržať aj bez toho.

Skončite s diétami

Vždy je trendom niečo iné. Paleo diéta, 90-dňové, bielkovinová, zeleninová a mohla by som pokračovať celú večnosť. Z každej strany sa na nás valí strašné množstvo informácií a niekedy sme už takí zúfalí, že siahame po akýchkoľvek diétach. Nehovorím, niekomu to môže pomôcť, ale väčšinou som sa stretla s tým, že človek síce schudol, ale akonáhle s diétou skončil, do pár mesiacov mal kilá späť. Skúste viac počúvať svoje telo. Chce zeleninu? Dajte mu zeleninu. Nepotrebuje klasické nedeľné vyprážané rezne? Dajte si radšej rizoto.

Zmena musí nastať v prvom rade v každom z nás. Zamyslite sa a ak chcete niečo zmeniť, tak začnite. Nečakajte, kým susedka začne behať, pretože to na Silvestra spomínala. Ak to naozaj chcete, tak do toho choďte a možno vám pomôžu aj tieto jednoduché rady. Aspoň na začiatok.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>