9 alkalických potravín, ktoré pomôžu očistiť a odstrániť všetku kyselinu z tela

Naše telo by malo udržiavať zdravú pH rovnováhu, aby fungovalo normálne, ale moderné diéty sú plné príliš kyslých potravín a nápojov, ktoré narúšajú túto rovnováhu a vedú k mnohým zdravotným problémom.

Akonáhle sa naše telo stane príliš kyslým, staneme sa náchylný k zápalom, toxickej akumulácii a imunitný systém sa oslabý.

Preto musíme konzumovať alkalické aj kyslé potraviny, aby sme regulovali rovnováhu pH a zabránili chorobám a zdravotným problémom.

Tu je zoznam najužitočnejších alkalických a kyslých potravín, ktoré by ste mali konzumovať

Uhorky
Uhorky majú silné diuretické vlastnosti, takže hydratujú telo a vyčistia nahromadený odpad a toxíny. Uhorková šťava vylučuje nadbytok kyseliny močovej a tým zabraňuje kryštalizácii kyseliny močovej.

Grapefruit
Tieto citrusové plody majú vysoký obsah prospešných vlastností a nízky obsah cukru. Zvyšujú metabolizmus, alkalizujú telo a zabraňujú nahromadeniu tuku v tele.

Kapusta
Kapusta má vysoký obsah horčíka a kyseliny listovej, ktorá posilňuje imunitný systém, alkalizuje telo na bunkovej úrovni a pomôže s trávením. Okrem toho má vysoký obsah vlákniny, ktorá zabraňuje rakovine a pomáha znižovať úbytok hmotnosti.

Rajčiny
Nasýtia sa vitamíny E, C a A, ktoré ošetrujú rôzne kožné stavy. Tiež prispievajú k úbytku hmotnosti, riešia problémy s močovým mechúrom, znižujú riziko vzniku rakoviny, najmä rakoviny močového mechúra a zabraňujú infekciám.

Bazalka
Bazalka je rastlinný kráľ, pokiaľ ide o obsah živín. Je nasýtená vápnikom, železom, omega-3 mastných kyselín, vitamínom K a vitamínom C, detoxikuje telo a zabraňuje tvorbe obličkových kameňov a znižuje hladinu kyseliny.

Melón
Melóny obsahujú veľké množstvo vody, beta-karotén, vitamín B a fytochemikálií, stimulujú imunitný systém, detoxikujú organizmus, odstráňujú prebytočné kyseliny a alkalizujú organizmus.

Limetka
Limetka je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C a detoxikuje telo, čistí močový trakt z kyselín a baktérií a podporuje jeho zdravú funkciu.

Citróny
Citróny pomáhajú tráveniu, detoxikácii, alkalizujú telo a pomáhajú v procese straty hmotnosti.

Mandle
Mandle a všetky druhy orechov sú plné živín a mastných kyselín, ktoré zvyšujú kvalitu pokožky a vlasov, podporujú funkciu mozgu, pomáhajú schudnúť, regulujú cholesterol, zvyšujú svalovú hmotu a zlepšujú celkové zdravie.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>