8 zlých návykov, kvôli ktorým sme chorí častejšie počas zimy. Začnite im predchádzať!

1. Nedýchajte ústami

Keď sme vonku, nemali by sme dýchať ústami. Studený a vlhký vzduch, ktorý dýcha ústami priamo do hrdla, je vystavený angíne pectoris. Mali by sme dýchať nosom, kde je vzduch najskôr filtrovaný a zohrievaný.

2. Nezakrývajte nos a ústa šatkou

Kto z nás to neurobí? Je zima, takže sa chceme čo najviac prikryť a chrániť sa pred chladom. Pri nízkych teplotách para, ktorú vydychujeme, kondenzuje na materiáli a mení sa na ľad. Z tohto dôvodu je vzduch, ktorý vdýchneme, v skutočnosti chladnejší, než keby nebol pre túto bariéru.

3. Nepodceňujeme zimu

Chlad je prvým príznakom mrazu. Samozrejme, nie sme v nebezpečenstve – čoskoro pôjdeme domov. Zvyšujeme však riziko choroby a vždy, keď cítime zimu, aby sme sa zahriali na niekoľko minút, by sme mali vždy ísť na nejaké teplé miesto.

4. Nenoste tesný obuv a odevy

Príliš tesné oblečenie a obuv znamenajú, že niektoré časti tela môžeme zmraziť oveľa rýchlejšie. V zime voľnejšie vrstvy odevov zaručujú väčšie teplo, ktoré tiež zaisťujú izoláciu vďaka teplému vzduchu medzi nimi.

5. Nepite horúcejpred odchodom von

Vyzerá to logicky, pijeme teplý čaj skôr, ako sa dostaneme do chladu. Bude nám teplejšie! Pravda je však iná. Teplé nápoje spôsobujú rozširovanie krvných ciev a keď sme vonku, rýchlejšie strácame cenné teplo. Preto, skôr ako vyjdete do chladu, na rozdiel od vonkajších okolností je lepšie vypiť pohár studenej vody.

6. Nediétujte

V zime potrebuje naše telo viac kalórií, aby sme vytvorili teplo, ktoré nás zahrieva v chladnom dni. Preto, keď hladujeme v zime a jeme príliš málo vitamínov a živín, je to veľmi krátka cesta k prechladnutiu a chorobe.

7. Nekrémujte sa tesne pred odchodom

Chceme chrániť našu tvár a pokožku pred chladom, a nakrémujeme sa keď ideme von. Veľmi dobre, ale mali by sme to urobiť najmenej 30 minút pred odchodom von, aby sa voda v kréme mohla odpariť. Inak poškodzujeme našu pokožku viac, ako pomáhame, a preto ochorie.

8. Zahrievanie alkoholom

Po požití alkoholu v chlade sa cítime teplo, ale veľmi krátko a potom sa telo ochladzuje ešte rýchlejšie. Na druhej strane je mozog omráčený percentom a stráca schopnosť primerane reagovať na nebezpečenstvo chladu. Preto zahriatím týmto spôsobom sa môžeme navyše ochorieť. Je lepšie sa zohriať s alkoholom, keď sme doma 🙂

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>