8 výhod cibuľovej šťavy pre našu pokožku, vlasy a zdravie

Cibuľa je veľmi dôležitá zložka v našej kuchyni. Veľmi často ho používame pri príprave jedál. Poznáme aj jeho zdravotné výhody a používame ho vo forme sirupu, keď sme chorí. Má však ešte viac výhod a môžeme ho použiť, aby sme sa starali o našu pokožku alebo vlasy. Dnes vám predstavíme osem výhod použitia cibuľového sirupu pre naše zdravie a krásu.

1. Rýchlejší rast vlasov

Cibuľa má antibakteriálne vlastnosti, ktoré bojujú proti našim kožným infekciám a liečia ich. Okrem toho, cibuľa je zdrojom síry, čo je účinný prostriedok na vypadávanie vlasov. Síra dáva silu pokožke hlavy, oživuje kožné bunky a posilňuje korene vlasov. Vďaka tomu sa tak rýchlo nevyplácajú.

Ak chcete používať vlastnosti cibule šťavy pre naše vlasy, masírujte ju prstami pred umývaním hlavy. Vďaka tomu sa dostaneme hlboko do vlasovej pokožky. Urobte to v sprche na samom začiatku a umyte si hlavu na konci tak, aby šťava má čas na prácu.

2. Cibuľový sirup a cukrovka

Vedeli ste, že cibuľový sirup je zdrojom kvercetínu, ktorý má schopnosť stimulovať pečeň na výrobu žlče, čo pomáha regulovať hladinu cukru v krvi? Vďaka tomu môžu ľudia s diabetom používať to, aby si pomohli v boji proti tejto chorobe.

3. Prevencia rakoviny

Existuje mnoho prírodných zložiek, ktoré znižujú riziko rakoviny. Jednou z nich je cibuľa, ktorá obsahuje selén, ktorý pomáha bojovať proti rakovinovým bunkám rakoviny pľúc, prsníka alebo prostaty. Stačí, ak použijete cibuľový sirup vo svojej strave a pridáte do rôznych jedál.

4. Zdravé srdce

Obsah kremíka v cibuľke pomáha znižovať krvný tlak, bojovať so zlým cholesterolom a tak pozitívne ovplyvňovať zdravie nášho srdca. Stačí, aby ste každý deň pili čerstvú citrónovú šťavu, aby ste sa o to postarali.

5. Zdravá pokožka

Cibuľový sirup je taktiež skvelý pre našu pleť. Môže sa použiť na odfarbenie kože, na jazvy alebo na kožné infekcie, napr. Ekzém. Všetko, čo stačí, je aplikovať ako tonikum na danú kožu postihnutú problémom.

6. Pre prechladnutie

Cibuľa dobre funguje počas prechladnutia, kašľa, nachladnutia a chrípky. Jedzte ju spolu s medom. Pripravte si cibuľový sirup a jedzte ho každý deň zmiešaný s rovnakým množstvom medu.

7. Infekcie uší

Problémy s vírusmi môžu byť bolestivé a spôsobené vírusovými alebo bakteriálnymi infekciami. Namočte tampón s cibuľovou šťavou a vložte ju do ucha. Vďaka tejto cibule môže bojovať proti infekcii.

8. Popáleniny

Cibuľový sirup môže tiež pomôcť v prípade popálenia. Stačí stačiť na miesta, ktoré boli opálené. Po 2 minútach sirup prepláchnuť vodou a miesto nahradiť prírodným jogurtom. Nechajte to na koži 2-3 hodiny a účinok bude určite viditeľný.

Ako pripraviť sirup z cibule

prísady:

  • 3 cibuľa
  • cukor
  • pohár
  • gáza

príprava:

  1. Očistíme cibuľu a jemne nakrájame
  2. Zasypte ju veľkým množstvom cukru
  3. Nechajte ju 5 hodín sstáť
  4. Sirup preceďte cez gázu a cibuľu zlikvidujte
  5. Sirup uchovávajte v chladničke

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>