8 včasných varovných príznakov vás upozorní, že vaše obličky nefungujú tak dobre, ako by mali

Obličky sú dôležitými orgánmi, ktoré filtrujú krv, aby vytvorilii moč a odstránili odpad z tela. Sú životne dôležité pre naše celkové zdravie a mali by byť udržiavané čisté a dobre fungujúce po celý čas. Ak je ich funkcia nejako narušená, vystavíte svoje zdravie veľkému riziku.

Existujú rôzne faktory, ktoré môžu ovplyvniť obličky a spôsobiť rôzne poruchy. Aby ste predišli poškodeniu orgánov, musíte včas rozpoznať príznaky porúch obličiek.

Venujte pozornosť týmto príznakom

Bolesť chrbta

Bolesť chrbta a oblasť okolo obličiek je celkom dobrý ukazovateľ toho, že niečo nie je v poriadku.

Únava

Obličky produkujú hormón nazývaný erytropeín, ktorý je dôležitý pre počet červených krviniek v tele. Ak sú čísla nízke, môže to mať za následok únavu a vyčerpanie, ktoré môžu ovplyvniť každodenné aktivity a spôsob života.

Kovová chuť v ústach

Ak potraviny, ktoré často jete, začínajú ochutiť podivnou chuťou a máte kovovú chuť v ústach, môže to byť spôsobené nahromadeným odpadom v krvi v dôsledku zlyhania obličiek.

Kožné vyrážky

Keď obličky nie sú schopné vyčistiť krv, v nich sa hromadia toxíny, ktoré spôsobujú vyrážky na koži.

Dýchavičnosť

Hoci príznakom mnohých respiračných problémov môže byť dýchavičnosť príznakom porúch obličiek. Vyskytuje sa v dôsledku nízkeho počtu červených krviniek, ktoré znižujú množstvo kyslíka v tele.

Zmeny v moči

Tmavý, bledý a penivý moč, ako aj zvýšené nutkanie na močenie a bolesť počas močenia sú všetky príznaky problémov s obličkami.

Opuch

Keď zlyhajú obličky, nadbytočná tekutina sa bude hromadiť v tele a spôsobí opuch rúk, tváre a kĺbov.

Závrat a strata zamerania

Zla funkcia obličiek môže viesť k nedostatočným hladinám kyslíka v tele, čo vedie k strate zamerania a závratom.

Ak spozorujete ktorýkoľvek z príznakov, najmä kombináciu niektorých, odporúčame Vám navštíviť lekára. Poruchy obličiek, by sa mali čo najskôr liečiť!

ZDROJ:superhealthypage.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>