8 úžasných trikov, vďaka ktorým budú vlasy rásť rýchlejšie. Odporúčajú Indické ženy!

V priemere vlasy rastú 1-2 cm za mesiac. Ale aj takýto rast je pre mnohé ženy ťažké. Mnohé faktory to ovplyvňujú. Samozrejme, ak je príčinou zlého stavu vlasov genetika alebo vážne choroby, potom je už ťažké nejako vyriešiť problém bez intervencie trichlóga. V iných prípadoch krása vlasov závisí od vášho úsilia.

Systém starostlivosti o vlasy nie je len rôznymi prostriedkami a postupmi, ale aj spôsobom života. Pozrite sa napríklad na obyčajné indické ženy. Nemajú ani drahé masky a šampóny, ani možnosť ísť do salónu, ale ich vlasy sú husté a lesklé. Dnes vám povieme, ako udržať krásu vlasov.

Ako sa starať o vlasy

 Jedlo

Toto je prvá vec, ktorú je potrebné vyriešiť pri hľadaní krásnych vlasov, kože a nechtov, nehovoriac o zdraví vo všeobecnosti. Hlavným stavebným prvkom a urýchľovačom rastu vlasových buniek je bielkovina. Pridajte ryby, mliečne výrobky a mäsové výrobky do dennej kŕmnej dávky. Ideálne raňajky sú varené vajcia, a ak máte okrem toho aj repkový šalát, je to všeobecne super.

Nasýťte sa o mastné kyseliny omega-3, 6 a 9. A samozrejme zeleninu, ovocie a zeleninu na nasýtenie tela vitamínmi.

Meditácia a jóga

Nič nie je tak škodlivé pre krásu ženy ako zlý zážitok a stres. Nervózny šok môže viesť k zhoršeniu kvality vlasov, nehovoriac o vypadávaní vlasov. Preto si musíte dať čas na meditáciu. Zahrňte príjemnú hudbu, posaďte sa do lotosovej pozície a jednoducho odpočívajte od svojich myšlienok.

 Ak existujú zručnosti a schopnosti, meditujte na iných pozíciách. V ideálnom prípade praktizujte jogu. To je veľmi užitočné ako pre nervový systém, tak pre zdravie žien a samozrejme aj pre dobrú postavu.

Masírujte vlasovú pokožku

Prietok krvi do folikulov prispeje k zlepšeniu masáže, a vlasových folikulov, ktoré majú byť kŕmené všetkými potrebnými mikroelementami. Vlasy začnú rásť rýchlejšie a budú zdravšie. Masáž sa musí vykonať počas umývania hlavy, počas česania.

K tomu použite predhriaty lopúchový, kokosový olej alebo mäsový olej a masírujte hlavu asi 5 minút. A potom omotajte hlavu plastovým vreckom a uterákom, nechajte pol hodiny a olej umyte. Je to aj pekná relaxácia.

Masky

Koniec koncov pomocou môžete nasýtiť vlasy potrebnou vlhkosťou a živinami. Je to pomocou rôznych masiek, ktoré udržujú krásny druh vlasov a zvyšujú ich rast. Nie je potrebné kupovať masky, môžete ich ľahko pripraviť doma. Veľmi účinná je majonézová maska.

Na jeho prípravu premiešajte v mixéri 1 vaječný žĺtok, 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy alebo ocot a pohárom olivového alebo kokosového oleja až do homogénnej hmoty pripomínajúcej majonézu. Pridajte horčicu podľa vlastného uváženia, ale nezabudnite, že to kožu trochu vypáli. Naneste masku pozdĺž celej dĺžky od koreňov po špičky. Po pol hodine sa umyte šampónom a množstvom vody.

Oplachovanie

Žiaden kondicionér nedáva vlasom taký efekt vyžarovania, ako je opláchnutie studenou vodou. Vzhľadom na pomerne nízku teplotu sa všetky vločky zatvoria a vlasy nestratia svoju prirodzenú rezervu vlhkosti. Takže budú nielen hladké, ale aj elastické.

Môžete tiež pridať lyžicu octu do vody na opláchnutie alebo ochladiť odvar z harmančeka. Vaše vlasy budú ešte lesklejšie.

Zastrihávanie

Suché, vyčnievajúce vlasy vo všetkých smeroch sfarbuje každý účes. Samozrejme, je smutné skrátiť ich na 2 až 10 centimetrov, ale je lepšie ich odstrániť v prípade potreby. Dokonca aj s najlepšou starostlivosťou, končeky budú odrezané – to je normálne, pretože užitočné látky ich nedokážu dosiahnuť v správnom množstve.

Preto, raz za 2-3 mesiace, navštívte kaderníka, nech vám zastrihne 1 cm. A používajte rôzne oleje a séra na končeky.

Minimalizujte tepelné ošetrenie

Nebudeme písať o tom, že musíte úplne opustiť od sušičov vlasov a žehličiek. V našom živote je ťažké to urobiť, pretože styling iekedy musí byť urobený príležitostne, a v chladnej sezóne je lepšie sušiť vlasy s fénom, než nachladnúť. Jednoducho znížte používanie žehlenia a ak to nejde vyberte nástroje s titánovým alebo keramickým povrchom a ionizačnou funkciou. A vždy používajte prostriedky tepelnej ochrany. Sušič vlasov je tiež vhodnejšie zakúpiť s optimálnou teplotou sušenia, pri ktorej nie je možné spájať vlasy a ionizačnou funkciou. Poskytuje vlasom extra lesk a zabraňuje elektrifikácii a odfukovaniu.

Dávajte si pozor na vaše zdravie

Takže ak zistíte ostrú zmenu v kvalite vlasov, kontaktujte svojho lekára. Možno je najprv potrebné normalizovať prácu orgánu a potom obnoviť vlasy.

DOBRÁ RADA

Doprajte si čas na starostlivosť o vlasy. Pravidelné masky, správne umývanie a česanie prinesú ovocie. Ak chcete zmeniť farbu vlasov alebo účes, obráťte sa na dobrých majstrov. Áno, ich služby nie sú lacné, ale ako viete, chudobný zaplatí dvakrát. Vlasy sú najkrajšia dekorácia ženy. Postarajte sa o ne a milujte ich.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>