8 skvelých použití majonézy, o ktorých ste zrejme ani netušili

Majonéza nie je vhodná len na jedlo. Má oveľa zaujímavejšie aplikácie. Vďaka veľkému množstvu oleja, vajíčok a octu sa majonéza dokonale stará o pokožku, vlasy a dokonca odstraňuje ťažké miesta.

Nechty

Suché a krehké nechty možno ľahko zvlhčiť a regenerovať majonézou. Stačí vložiť majonézu do misy a nechty do nej ponoriť po dobu 10 minút. Postup opakujte niekoľkokrát týždenne.

Suché vlasy

Majonéza dokonale hydratuje a vyživuje vlasy. Majonézu naneste iba na mokré, umyté vlasy a nechajte hodinu pôsobiť. Nakoniec si vlasy dôkladne opláchnite a použite svoj obľúbený kondicionér. Bielkoviny a tuky hydratujú a vyživujú suché konce a pridaním octu do majonézy sa vaše vlasy lesknú a vyhladia.

Sčervenenie po opaľovaní

Ak ste prehnali slnko a vaša pokožka je červená a horí – jemne doňho vmasírujte majonézu. Hydratuje pokožku a znižuje pocit pálenia a ťahania.

Hydratačná maska

Zmiešajte 2 čajové lyžičky majonézy s 2 čajovými lyžičkami kokosového oleja. Pripravenú zmes naneste na pokožku (vopred jemne olúpajte). Nechajte masku pôsobiť 15-20 minút a nakoniec ju dôkladne opláchnite vodou.

Poškrabaná stena

Ak je vaše batoľa malý umelec a kreslí pastelkami na stenách, skúste majonézu. Naneste trochu majonézy a dôkladne ju vtierajte na stenu. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom odstráňte navlhčenou tkaninou.

Odstránenie nálepiek a stôp z nich

Majonéza skvele odstraňuje nálepky a stopy lepidla, ktoré zanechávajú. Stačí nasadiť majonézu a nechať niekoľko minút pôsobiť. Potom zoberte hrubú špongiu a odstráňte nálepku.

Vŕzgajúce pánty

Ak vaše dvere vrčú a nemáte po ruke žiadny špeciálny olej, pozrite sa do chladničky. Majonéza kvôli vysokému obsahu oleja namočí pánty, kým si nekúpite správny produkt.

Leštenie striebra

Staré striebro, na ktorom už môžete vidieť veľké ložisko, môžete vyleštiť majonézou. Naneste trochu majonézy na mäkkú handričku a vyleštite striebro, až kým nebude čistá.

Ako vidíte, majonéza nie je vhodná len na jedlo. Môžeme ju úspešne použiť na zlepšenie krásy alebo odstránenie špiny.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>