8 signálov, že vaša hladina estrogénu je príliš vysoká

Estrogén je základný ženský hormón, ktorý hrá v ženskom tele veľmi dôležitú úlohu. Poruchy hladín estrogénov môžu mať negatívny vplyv na mnohé faktory v našom tele. Dnes sa budeme venovať presne prebytku estrogénu a tým, aké populárne príznaky môže priniesť.

Opuch a citlivosť prsníkov

Máte pocit, že sa vaše prsia menia, sú opuchnuté a oveľa citlivejšie na dotyk? Mnoho žien to cíti počas svojho obdobia alebo tehotenstva. Ak sa to však stane v iných situáciách, môže to byť príznak nadmerného množstva estrogénu.

Náladovosť

Hormóny sú tiež zodpovedné za to, ako sa cítime. Nadbytok estrogénu ovplyvňuje naše emócie a duševné stavy. Môže cítiť extrémne emócie, napríklad úzkosť alebo depresiu, a po chvíli môžete cítiť radosť spôsobenú ničím.

Hrudky v hrudi

Keď cítite hrče v hrudníku, neváhajte a okamžite vyhľadajte lekára. Preto je dôležité ich pravidelne a pravidelne kontrolovať, napríklad počas kúpania. 

Vypadávanie vlasov

Vypadajú vaše vlasy nadmerne? Môže to byť tiež spôsobené nadbytkom estrogénu. Toto samozrejme nie je len hormonálny príznak. Stav našich vlasov závisí od mnohých faktorov. Ale toto je tip, ktorý vám môže pomôcť.

Priberanie na váhe

Vo svojej strave ste nič nezmenili a napriek tomu začnete priberať na váhe? Hormóny dávajú také príznaky, takže sa oplatí skontrolovať ich hladinu. Možno môžete svoj problém s váhou vyriešiť ľahšie, ako si myslíte.

Nepravidelné obdobie

Ženské hormóny majú, samozrejme, veľa spoločného s obdobím a jeho pravidelnosťou. Keď sa náhle obdobie začne blázniť. Prichádza príliš neskoro alebo príliš skoro. Môže to byť spôsobené hormonálnou nerovnováhou.

Stála únava

Stále sa cítiš unavený? Na nič nemáte silu a radšej by ste celý deň ležali v posteli? Takéto vyčerpanie môže súvisieť nielen so životným štýlom, ale aj s hormonálnymi hladinami.

Problémy so spánkom

Nemôžem spať Vstávate ráno? Môže to byť úplne iné a budete sa cítiť ospalý celý deň a sotva sa budete zdržať zatvárania očí pri práci. Môžu to byť príznaky nadmerného množstva estrogénu.

ZDROJ: sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>