8 príznakov, ktoré poukazujú na problém, že štítna žľaza nepracuje tak ako by mala, snažte sa ich neprehliadať

Štítna žľaza je skutočne dôležitá pre celé telo, nachádza sa v prednej časti krku a je zodpovedná za niekoľko funkcií vo vašom tele. Štítna žľaza vytvára hormóny, ktoré regulujú váš metabolizmus, a keď existuje nerovnováha hormónov, bude to mať vplyv na veľmi prirodzenú stabilitu celého tela.

Porucha štítnej žľazy je ťažká na diagnostikovanie, jednoducho preto, že príznaky a príznaky sú veľmi podobné niektorým ďalším zdravotným problémom. Je však naozaj dôležité identifikovať jej príznaky a symptómy, aby bolo možné vyriešiť tieto problémy včas.

8 príznakov, kedy vám štítna žľaza dáva najavo, že nie je v poriadku

Opakujúce sa bolesti kĺbov a svalov. Musíte navštíviť svojho lekára, aby ste zistili, či máte problémy s štítnou žľazou.

Nadúvanie a opuch – Musíte sa pozrieť na štítnu žľazu v prípade, že si všimnete opuch tváre vzhľadom na to, že hypotyreóza vedie k opuchom.

Úzkosť spolu s trasením – Generovanie hormónov štítnej žľazy môže spôsobiť, že sa naozaj cítite nerozvážne, nervózne so zameraním sa na problémy.

Zmeny telesnej hmotnosti – Veľmi častým príznakom hypotyreózy je skutočne nevysvetliteľné priberanie hmotnosti, na druhej strane veľmi častým príznakom hypertyreózy je veľmi rýchla strata hmotnosti.

Abnormálna menštruácia – Dva typy abnormálnych menštruácií môžu byť vyvolané štítnou žľazou: hypertyroidizmus, ktorý vyvolá malý výtok alebo úplnú absenciu menštruačného cyklu a hypotyreózu, ktorá môže vyvolať extrémne ťažké a zdĺhavé menštruácie.

Zmeny v psychickej funkcii – Pocity únavy a závratov, ako aj častá únava môžu byť spôsobené zníženými hladinami hormónov štítnej žľazy.

Nezvyčajné reakcie na vonkajšie teploty– Niektorí ľudia môžu reagovať úplne inak na vonkajšie teploty, pokiaľ ide o problémy so štítnou žľazou.

Strata vlasov – Môže sa prejaviť prostredníctvom vypadávania vlasov, oslabenia, krehkého a suchého vlasu a je to dôsledok problémov so štítnou žľazou.

ZDROJ:

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>