8 návykov, ktoré spôsobujú, že vyzeráte staršie ako naozaj ste

„Neprestávaj sa smiať, keď zostarneš, zostarneš, keď sa prestaneš smiať.“ George Bernard Shaw

Sú to veci, ktoré robíme v našich každodenných životoch, ktoré nám môžu spôsobiť, že starneme skôr. Ako starneme, zistime, že robíme veci v našich životoch, aby sme sa udržali čo najzdravší, než aby sme nášmu telu pridali roky.

Byť schopný rozpoznať tieto návyky uľahčí ich opustenie, aby sme mohli udržať naše telo a myseľ mladé a uistiť sa, že si ich nespôsobujeme sami. Veda dokazuje, že vyhýbanie sa týmto špecifickým návykom vás udrží mladých.

“ Čo môžeme urobiť pre spomalenie procesu starnutia? Keďže fyzické starnutie môže byť urýchlené environmentálnymi faktormi, ako je nedostatok fyzickej aktivity, pravidelné cvičenie môže kompenzovať fyzické starnutie a zlepšiť kvalitu života, „hovorí Dr. Sandra Hunterová, docentka vedy cvičenia.

TU JE 8 NÁVYKOV, KTORÉ VÁS ZOSTARŠUJÚ

  1. KONTROLUJTE KRVNÝ TLAK

Krvný tlak je niečo, čo, keď sme mladí, o tom nemyslíme príliš tvrdo. Môže to znamenať, že keď naozaj začne záležať, už sme už dávno nezaslúžili a nedívali sa na náš krvný tlak, aby sa veci stali chlpatými.

Podľa Hello Heart: “ Ukázalo sa, že štádiá hypertenzie a vysoký krvný tlak, majú veľmi reálny vplyv na to, ako staro vyzeráte. Aj keď nemáte príznaky podobné srdcovému inkfarktu, stárnete rýchlejšie, ako by ste mali, a tí, ktorí sú okolo vás, to môžu povedať. 

Preto ak necháte svoj krvný tlak neoverený, vysoký krvný tlak môže dokonca skrátiť roky vášho života, vrátane spôsobenia rizika srdcových ochorení, mŕtvice alebo dokonca srdcového zlyhania.

2. KONTROLUJTE SVOJU VÁHU

Veda už dávno dokázala, že ľudia, ktorí mali nadváhu a ktorí dokázali stratiť časť hmotnosti a udržať si ju, mohli zlepšiť svoju životnosť. Pri štúdiu pacienti, ktorí stratili najmenej 10KG, predĺžili svoj život. Zachovanie zdravej hmotnosti môže zvýšiť vašu život, ako aj zastaviť starnutie.

3. FAJČENIE

Väčšina ľudí pozná zdravotné riziká fajčenia, vrátane rakoviny kože, pľúc a hrdla. Avšak fajčenie vám môže spôsobiť, že budete starnúť oveľa rýchlejšie, ako by vaše telo malo starnúť. Dokonca aj potom, čo prestanete fajčiť, je ťažké vrátiť späť efekty, ktoré môžu spôsobiť problémy, keď sa po ukončení ukončenia liečby zhoršili.

4. ŠŤASTNÝ ŽIVOT

Keď váš život nežijete naplno a váš život nie je niečo, čo vás robí šťastným a naplneným, znamená to, že máte oveľa skôr pravdepodobnosť, že zomriete skôr a že budete starnúť rýchlejšie. Ľudia, ktorí žijú vo veľmi pozitívnom myslení, hlásili pocit zdravšieho a šťastnejšieho života a žili dlhšie.

5. NEDOSTATOK TELESNEJ AKTIVITY

Ak si myslíte, že ste lenivý človek alebo niekto, kto jednoducho nerád cvičí, môže to byť zvyk, ktorý skutočne skracuje váš život a robí vás starším, ako by ste mali byť. Veda už dokázala prínosy fyzickej aktivity – dokonca aj nízkej fyzickej aktivity, ako je prechádzka každý deň.

Podľa tejto štúdie Dr. Dr. Mark Tarnopolsky, MD, PhD uviedol, že “ človek môže spomaliť rýchlosť, s ktorou sa starne pravidelným cvičením. 

6. VYSOKÁ HLADINA CHOLESTEROLU

Rovnako ako krvný tlak, cholesterol je niečo, čo veľa ľudí nevenuje pozornosť, keď sú mladí. Uistite sa, že máte dostatok dobrého cholesterolu a znižujete svoj zlý cholesterol, je skvelý spôsob, ako zostať zdravý a zastaviť sa pred starnutím rýchlejšie, ako potrebujete.

7. POUŽÍVAJTE MEDITÁCIU

Vystresovaný? Úzkosť? Rozčúlený? Pocit veľa negatívnych emócií? Len sa nechávate v týchto pocitoch bez toho, aby ste sa snažili cez nich pracovať? Ste typ človeka, ktorý sa necháte zahltiť svojou negatívnosťou? To je zvyk, ktorý vás určite zhoršuje.

Podľa tejto štúdie “ … meditácia zmierňuje kognitivitu súvisiacu so stresom a šírenie negatívnych emócií a vzrušenie negatívneho stresu, dlhotrvajúca prax vernosti alebo iné formy meditácie môžu skutočne spomaľovať starnutie buniek. 

8. ZÍSKAŤ VZDELANIE

Vzdelanie, môže byť pre mnohých ľudí neprístupné. Ale ak ste schopní ísť do toho je dôležité, aby ste dosiahli čo najvyššie vzdelanie. Štúdie ukázali, že vzdelávanie má vplyv na váš život mnohými rôznymi spôsobmi a všetci spoločne pracujú na zlepšení vášho zdravia, pomáhajú vám žiť dlhšie a udržiavať vás mladých.

Konečné myšlienky

Nikto nechce starnúť rýchlejšie! Udržiavanie mladosti je viac než len nákupom hydratačného krému a nosením správneho druhu make-upu. Pobyt mladých zahŕňa aj starostlivosť o svoje telo, od svojho fyzického tela až po vašu myseľ a ducha. Zmeňte tieto návyky okolo, aby ste si zachovali dlhý a zdravý život.

ZDROJ:powerofpositivity.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>