8 fantastických dôvodov, prečo by ste si mali dať čajovníkový olej na pokožku práve teraz

Olej z čajovníka sa získava zo stromu Melaleuca, ktorý pochádza z Austrálie. Je to jeden z najdôkladnejšie skúmaných olejov vďaka širokému spektru použitia a výhod. Podľa univerzity v Sydney, dokonca aj domorodí domorodci si uvedomovali svoje liečivé vlastnosti a schopnosť liečiť kožné ochorenia.

V súčasnosti je olej z čajovníka kľúčovou zložkou v mnohých kožných výrobkoch, ako sú krémy proti akné, pleťové vody, pleťové krémy, masážne oleje a oveľa viac. Je úplne bezpečné a môže sa použiť bez riedenia.

 Tu je top 8 dôvodov, prečo by ste mali pravidelne používať čajovníkový olej:

1. Akné

Silné antimykotické a antibakteriálne zlúčeniny v oleji z čajovníka znižujú zápal, ktorý spôsobuje opuchy na pokožke. Podľa oddelenia dermatológie v Camperdown v južnom Walesu v Austrálii, kráľovský princ Alfred Hospital, „5% čajovníkových olejov a 5% benzoylperoxidu mal významný účinok na zlepšenie akné pacientov“.

Olej z čajovníka je účinný pri liečbe mierne až stredne závažnom akné.

V prípade výpadkov, ktoré postihujú celé telo, premiešajte olej z čajovníka s nosným olejom a pridajte niekoľko kvapiek do kúpeľa. Ponorte sa v tomto liečebnom kúpeli, aby ste vyčistili akné z oblastí ako je chrbát a hrudník. Ak máte citlivú pokožku, vždy používajte zriedený olej!

2. Bradavice

Viac ako 20 miliónov Američanov nesie nejaký druh ľudského papilomavírusu, čo nakoniec vedie k tvorbe bradavíc na pohlavných orgánoch, nohách a rukách. Bradavice nie sú bolestivé, ale vyzerajú neatraktívne.

Olej z čajovníka nielenže zabraňuje infekcii a rastu baktérií a húb, ale tiež zmierňuje zápalom, podráždeniu a začervenaniu.

Naneste kvapku oleja na bradavicu, zaistite obväzom a nechajte ho pracovať niekoľko hodín, najlepšie cez noc. Nasledujúce ráno vyčistite oblasť a opakujte procedúru, kým bradavica nevypadne.

3. Rezy a infekcie

Zmiešajte olej z čajovníka s levanduľovým olejom a vytvorte si vlastnú super silnú masť na rezy a infekcie. Vyčistite postihnutú oblasť peroxidom vodíka a vodou, zrieďte dve kvapky oleja z čajovníka s levanduľovým olejom a naneste priamo na kožu. Zabezpečte obväz a nechajte pracovať cez noc.

4. Ekzém

Ekzém je stav kože, ktorý sa prejavuje svrbením, suchosťou, vyrážkami a pľuzgierami. Olej z čajovníka má silné antibakteriálne vlastnosti, ktoré sa dostanú do koreňa problému bojom proti infekcii, zatiaľ čo jeho antiseptické vlastnosti upokojujú svrbenie.

Zmiešajte dvadsať kvapiek oleja z čajovníka s troškou kokosového oleja a vytvorte si vlastnú masť. Zmiešajte zmes a potierajte postihnuté miesta dvakrát denne.

5. Psoriáza

Silné protizápalové vlastnosti oleja z čajovníka sú veľmi prospešné pre psoriázu, pretože zmierňujú symptómy a zabraňujú jej šíreniu. Olej z čajovníka odstraňuje odumreté kožné bunky, udržuje produkciu nových buniek pod kontrolou a preniká do hlbokých vrstiev kože, zmierňuje stav a znižuje jazvy.

6. Ovčie kiahne

Ovčie kiahne spôsobujú vážne svrbenie, ktoré nakoniec ponecháva jazvy. Na uvoľnenie tejto intenzívnej svrbivosti sa ponorte do teplého kúpeľa obohatený olejom z čajovníka. Zrieďte päť kvapiek oleja z čajovníka v nosnom oleji, nalejte ich do teplého kúpeľa a ponorte sa na pol hodiny.

7. Popáleniny

Olej z čajovníka funguje proti popáleninám, pretože zničí stafínové infekcie, najmä tie, ktoré sú odolné voči antibiotikám. Zmiešajte rovnaké množstvo čajového oleja a mandľového oleja, ponorte vankúšik do roztoku a naneste na vriec niekoľkokrát denne.

8. Odstraňovač make-upu

Veľa odstraňovačov make-upu obsahuje olej z čajovníka, ale odporúčame si namiesto toho vyrobiť vlastný odstraňovač. Zmiešajte šálku extra panenského olivového oleja s 10 kvapkami čajového oleja a roztok uchovávajte na tmavom mieste. Ponorte vatový tampón a potrite si cez tvár.

zdroj:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>