8 dôležitých príznakov zlyhania obličiek, ktoré musíte držať pod kontrolou a musíte o nich vedieť!

Akútne zlyhanie obličiek je závažné ochorenie charakterizované zlým krvným filtrom v obličkách, zastavuje ich  filtračnú funkciu a spôsobuje nahromadenie zvyškov v tele, ktoré môžu byť smrteľné.

8 dôležitých príznakov zlyhania obličiek:

 1. Opuch / zápal
Tento príznak je jedným z najcharakteristickejších príznakov akútneho zlyhania obličiek, a preto je uvedená ako jedna z prvých a skutočnosť, že akékoľvek zlyhanie obličiek je znamením, že krv nie je čistá a vedie k hromadeniu odpadu. Retencia tekutín môže viesť k edému a je jedným z najjednoduchších znakov na detekciu.
 2. Močový cyklus 

Zdravie obličiek môžete okamžite zistiť farbou, textúrou a zložitosťou alebo ľahkosťou močenia. Nasledujúce príznaky sú základné:
  1. potrebujete zvýšený tlak pri močení
  2. tmavý alebo bledý moču
  3. malé množstvo moču
  4. pena v moči
  5. nezvyčajné močenie v noci
  6. problémy s močením

3. Vyrážky

Ak telo trpí akumuláciou zvyškov v tele, môže sa objaviť svrbenie a vyrážka, ktoré sú jedným z mnohých príznakov, ktoré môžu naznačovať, že trpíte akútnym zlyhaním obličiek.

4. Únava

Erytropoetín – hormón, ktorý je produkovaný v obličkách a riadi sekréciu červených krviniek, ale po prerušení práce, je poškodenie produktov rovnakého hormónu, čo spôsobuje únavu a stratu energie.

5. Nedostatok dychu

Nečistá krv je výsledkom nesprávneho fungovania obličiek a keď k tomu dôjde, klesá množstvo krvi. A čím menej červených krviniek v tele, tým nižšia je hladina kyslíka, ktorý dostávajú bunky a tkanivá, a následne sa objaví zadychčanie.

6. Chuť kovu v ústach

Keď telo trpí prebytočným odpadom, obličky neodstránia správne telesné tekutiny, nechávajú kovovú chuť v ústach a nepríjemný zápach z úst.

7. Bolesť v dolnej časti chrbta

Obličky v tele sa nachádzajú mierne bližšie k spodnej časti tela, takže keď dôjde k bolesti často dochádza v akútnemu zlyhaniu obličiek, to je zvyčajne badané v tejto oblasti, čo znamená, že sa niečo s obličkami deje.

8. Zlá koncentrácia, nevoľnosť a závrat

Anémia zvyčajne spôsobuje menšiu koncentráciu, zhoršuje funkciu obličiek a tiež znižuje prívod krvi do mozgu. Často ľudia s akútnym zlyhaním obličiek sa musia zaoberať problémami s nevoľnosťou a neschopnosťou pamätať si veci.

Niekedy to môže vyžadovať abdominálny ultrazvuk a biopsiu obličiek na určenie príčiny akútneho zlyhania obličiek. Čím rýchlejšie je choroba určená, tým viacej času je na ich obnovenie.

 ZDROJ: fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>